Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » filtry » filtr hydrauliczny » Filtr hydrauliczny, automatyczna skrzynia biegów, ADC42116 blue print

Filtr hydrauliczny, automatyczna skrzynia biegów ADC42116 BLUE PRINT

ADC42116 Filtr hydrauliczny, automatyczna skrzynia biegów BLUE PRINT
blue print ADC42116
19.00 zł
Kup
 

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin realizacji: ?
1 szt. wysyłka dzisiaj
>5 szt. wysyłka jutro

    Ocena:
numer części:

ADC42116

producent:

BLUE PRINT

Rodzaj filtra Filtr przykręcany
Grubość [mm] 77,0
średnica zewnętrzna [mm] 84,0
Ciężar [kg] 0,320
nr EAN 5050063421163

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach

Dodatkowe informacje o produkcie Filtr hydrauliczny, automatyczna skrzynia biegów ADC42116 BLUE PRINT

Filtr hydrauliki skrzyni biegów pasuje do: MITSUBISHI CARISMA, COLT V, ECLIPSE, ECLIPSE III, GALANT VIII, LANCER VI, MIRAGE V, SPACE, SPACE RUNNER 1.3-3.0 05.95-06.06
numery OEM:
MITSUBISHI      MD752072

Zastosowanie Filtr hydrauliczny, automatyczna skrzynia biegów ADC42116 BLUE PRINT w samochodach:

Filtr hydrauliczny automatycznej skrzyni biegów


W układzie obiegu oleju, występującym w automatycznych skrzyniach biegów, filtry instaluje się zarówno po stronie ssawnej, jak i tłocznej. Główny, zintegrowany filtr przepływu położony jest bezpośrednio w misce oleju przekładniowego, tuż przed pompą. Niewielka dostępna przestrzeń montażowa wymusza, aby filtry charakteryzowały się niskim ciśnieniem różnicowym dopuszczalnym w trybie zasysania. Zdolność do pochłaniania zanieczyszczeń przez takie filtry jest ograniczona. Czynnikiem niekorzystnym jest rosnąca lepkość oleju (zwłaszcza w niskich temperaturach). Z tego powodu tak ważny jest serwis.

Aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom czystości oleju, filtry instaluje się również po stronie tłocznej pompy. Muszą one posiadać wysoką odporność na ciśnienie panujące w tym elemencie układu smarowania. Zadaniem filtra jest tu bezpośrednia ochrona siłownika hydraulicznego oraz oczyszczenie strumienia oleju z najdrobniejszych cząstek.

Regularna wymiana oleju przekładniowego oraz filtrów (zarówno po stronie ssawnej, jak i tłocznej) pozwoli cieszyć się długą i bezawaryjną pracą automatycznej skrzyni biegów. Zaniechanie tego, z pewnością doprowadzi do szybszego zużycia się elementów ciernych i w efekcie spowoduje awarię lub zniszczenie skrzyni. Doprowadzenie tych elementów do stanu używalności bądź ich wymiana na nowe wiąże się z bardzo wysokimi nakładami finansowymi.

Blue Print powstał jako producent i dostawca części zamiennych do samochodów z rynku azjatyckiego. Stopniowo rozszerzal swoją produkcję na auto części do samochodów europejskich i amerykańskich. Jest głównie producentem filtrów samochodowych ale także innych części zamiennych do samochodów.

Blue Print jest firmą znaną z tego, że jako jedna z pierwszych wprowadza na rynek swoje części do nowo produkowanych pojazdów. Tym samym zapewnia szerokie pokrycie rynku wytwarzanymi w swoich zakładach auto częściami wyprzedzając w tym zakresie konkurentów.

Historia firmy Blue Print sięga 1994 roku, kiedy to została założona w Japonii jako oddział koncernu TAD Group. W ciągu kilku lat firma stała się wiodącym producentem części samochodowych na rynku japońskim, a wkrótce rozszerzyła swoją działalność na inne rynki azjatyckie oraz europejskie.

Obecnie Blue Print posiada fabryki i centra dystrybucyjne w wielu krajach na całym świecie, w tym w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Czechach i na Słowacji. Firma oferuje szeroki zakres produktów, w tym części do silników, zawieszenia, układów hamulcowych, układów kierowniczych, systemów wydechowych, układów chłodzenia, układów elektrycznych i wiele innych.