| Rok prod. od | 198607 |
| Rodzaj filtra | Wkład filtra |
| Długość [mm] | 326 |
| Szerokość [mm] | 183 |
| Wysokość [mm] | 39 |
| nr EAN | 3165141015690 |
Przeglądasz części samochodowe z kategorii filtr powietrza do Bmw 3 (E30) M3 2.3.
W ofercie naszego sklepu znajdziesz auto części z wybranej kategorii dedykowanych dokładnie do pojazdu Bmw 3 (E30) M3 2.3 produkowanego od 1986.01 do roku 1990.12
Jeżeli twój Bmw dysponuje silnikiem o mocy 215 KM, to zapraszamy do zakupu w naszym sklepie interesujących części z wybranej przez ciebie kategorii i wielu innych, takich jak układ hamulcowy, tuleje wahacza, sprężyny zawieszenia
Masz wątpliwości? Nie jesteś pewien czy potrafisz prawidłowo dobrać części z kategorii filtr powietrza do Bmw 3 (E30)? Napisz do nas. Chętnie pomożemy w dobraniu właściwych części zamiennych.
Możesz złożyć zamówienie na filtr powietrza do Bmw 3 (E30) w naszym sklepie z częściami i mieć pewność, że będzie to to produkt wysokiej jakości, spełniający standardy producenta auta marki Bmw z rocznika od 1986.01 do roku 1990.12, i mocy silnika 215 KM
.
Bosch dostarcza filtry na pierwszy montaż i prowadzi równoległy katalog części zamiennych. W tej kategorii spotkasz dwa formaty numeru.
Nowsze pozycje mają numery zaczynające się od F 026 400, na przykład F 026 400 001. Starsze funkcjonują w klasycznym zapisie Boscha zaczynającym się od 1 457 4. Oba formaty są aktualne i odnoszą się do tych samych typów wkładów – przy wyszukiwaniu spacje można pominąć.
W silnikach z przepływomierzem masowym nieszczelna obudowa filtra bywa przyczyną objawów przypisywanych samemu przepływomierzowi: nierówna praca na biegu jałowym, szarpanie przy przyspieszaniu, sporadyczne błędy dawki. Powietrze wpadające obok wkładu niesie pył, który osadza się na drucie pomiarowym i zafałszowuje wskazanie. Przy wymianie filtra warto więc sprawdzić stan uszczelki obudowy i wszystkie zapinki.
Wkład zatrzymuje pył, ale w miarę zabrudzenia rośnie opór przepływu. Silnik dostaje mniej powietrza, a przy sterowaniu z przepływomierzem układ koryguje dawkę paliwa – stąd spadek elastyczności i wyższe spalanie na długo przed tym, zanim cokolwiek zapali się na desce. Wkładu nie da się zregenerować: przedmuchanie sprężonym powietrzem rozrywa włókninę i robi w niej kanały, którymi pył trafia prosto do kolektora.