Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ wydechowy » tłumik Audi A4 B7 Avant (8ED) 2.7 TDi (2005.11-2008.03) 163km » 07.157 pŁóciennik
wybrany samochód: 
Audi A4 B7 Avant (8ed) 2.7 Tdi (2005.11-2008.03) 163km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Tłumik 07.157 PŁÓCIENNIK

07.157 Tłumik PŁÓCIENNIK
190.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

07.157

producent:

PŁÓCIENNIK

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Tłumik 07.157 PŁÓCIENNIK

TŁUMIK ŒRODKOWY KOŃCOWY FIAT 2,5TD 90-
numery OEM:
brak danych o numerach OEM
zamienniki:
Brak danych o zamiennikach

Zastosowanie Tłumik 07.157 PŁÓCIENNIK w samochodach:

Tłumik wydechowy


Tłumik to w zasadzie grupa kilku pokrewnych elementów wchodzących w skład układu wydechowego pojazdu. Jego głównym celem jest prawidłowe (zgodne z obowiązującymi normami) przetwarzanie spalin wydobywających się z silnika oraz redukowanie generowanego przy tym hałasu.

Producenci stosują różne rozwiązania. Liczba tłumików dobierana jest tak, aby zapewnić optymalną równowagę pomiędzy efektywnością pracy a kosztami produkcji i późniejszej eksploatacji.

Zwykle w układzie wydechowym stosuje się dwa albo trzy tłumiki wylotowe. Zazwyczaj są to tłumik przedni, środkowy i końcowy. Prócz tego w układzie występują: kolektor wylotowy, katalizator, rura wydechowa końcowa i inne.

Główną bolączką tych elementów jest zużycie wskutek postępującej korozji. Tłumik umiejscowiony jest pod podwoziem na zewnątrz pojazdu, w związku z tym, narażony jest na bardzo niekorzystne czynniki, takie jak stałe zawilgocenie, brud, sól (w warunkach zimowych) itp. Nie bez znaczenia są też uszkodzenia mechaniczne powstałe w kontakcie z podłożem.