w dniach 22.09 - 30.09 obsługa telefoniczna nie będzie dostępna. Wysyłki zamówień złożonych przez stronę sklepu będą realizowane normalnie
Części do samochodów e-autoparts.pl
Sklep » Nowości motoryzacyjne » Ceramiczne klocki hamulcowe ATE

Ceramiczne klocki hamulcowe ATEDuży komfort i znacznie niższe koszty eksploatacji – to główne cechy nowych ceramicznych klocków hamulcowych ATE. Klocki te już są dostępne na naszym rynku motoryzacyjnym.

Ceramiczne klocki hamulcowe ATE mają w sobie ciekawą nowinkę technologiczną, dzięki której kierowca samochodu nie musi tak często jak bywało do tej pory czyścić felg z osadu powstającego podczas zużywania się klocków.

W porównaniu z tradycyjnymi, stosowanymi powszechnie klockami hamulcowymi, ulegają dużo mniejszemu zużyciu. Co to oznacza dla kierowcy? Nie tylko znaczne oszczędności, bo klocki te są wymieniane znacznie rzadziej, ale również współpracujące z nimi tarcze hamulcowe mają wydłużony przebieg.

Spore znaczenie ma także estetyka pojazdu. Dotychczas bowiem brudzenie się felg samochodowych pozostałościami klocków było sprawą uciążliwą ale i oczywistą. Nowe ceramiczne klocki ATE gwarantują ich użytkownikowi utrzymywanie felg auta w należytej czystości, co w przypadku najczęściej stosowanych felg aluminiowych jest bardzo istotne. Na koniec jeszcze jedna istotna cecha – dzięki nowym, ceramicznym klockom hamulcowym ATE, hamowanie jest znacznie cichsze i efektywniejsze.

Podsumujmy wszystkie argumenty za stosowaniem klocków ceramicznych:

Czyste felgi - lepszy wygląd
Niski poziom pylenia nowych ceramicznych klocków ATE gwarantują nienagannie czyste felgi a co za tym idzie, atrakcyjniejszy wygląd samochodu. W porównaniu ze zwykłymi klockami hamulcowymi, felgi nie wymagają tak częstego czyszczenia, co znacznie oszczędza czas i koszty.

Mniej hałasu - większy komfort
Innowacyjne komponenty zastosowane w produkcji ceramicznych klocków hamulcowych ATE zdecydowanie redukują hałas podczas zwykłego hamowania. Jak oceniają ich użytkownicy, znacznie zwiększa to komfort hamowania. Co więcej, ceramiczne klocki hamulcowe ATE chronią tarcze hamulcowe przed powszechną korozja i wymyciami jej struktury. A to z kolei prowadzi do uniknięcia potencjalnych problemów związanych z biciem tarcz, które powodują drgania i wibracje kierownicy samochodu.

Mniejsze zużycie - niższe koszty
Liczne testy eksploatacyjne nowych ceramicznych klocków hamulcowych ATE pokazały, że klocki ceramiczne zużywają się w dużo mniejszym stopniu i bezpośrednio przyczyniają się do znacznego wydłużenia żywotności tarcz hamulcowych. Mniejsze zużycie przekłada się także na zasobność portfeli właścicieli pojazdów, którzy te części mogą wymieniać teraz znacznie rzadziej. Przejrzysta powłoka ochronna, jaką wytwarzają ceramiczne klocki hamulcowe, zabezpiecza tracze przed korozja. Dlatego nowe klocki ceramiczne w okresie jesienno-zimowym, kiedy na drogach sypana jest sól drogowa, mają mniejsze tendencje do przyklejania do tarczy.

Duże bezpieczeństwo
Spełniają one, a wręcz przekraczają wymogi, nakładane przez dyrektywę ECE R90. W normalnej eksploatacji układu hamulcowego pojazdu zapewniają powtarzalną efektywność, jak zwykłe klocki hamulcowe. Są zupełnie kompatybilne z systemami regulacji dynamiki jazdy pojazdów.

Ochrona środowiska naturalnego
Ceramiczne klocki ATE wytwarzają znikome ilości pyłu powstającego w wyniku tarcia, co oznacza, że nie zanieczyszczają środowiska. Dzięki temu zużycie wody i detergentów do mycia felg też jest dużo mniejsze.

Klocki ceramiczne ATE znajdziecie Państwo w ofercie e-autoparts.pl w największym wyborze i najlepszych cenach w Polsce.