Części do samochodów e-autoparts.pl
Sklep » Nowości motoryzacyjne » Czyste powietrze dzięki filtrowi kabinowemu FreciousPlus

Filtry kabinowe FreciousPlus firmy Mann


Filtr kabinowy zabezpieczający przed alergenami, pleśnią i drobnym pyłem

Gęste powietrze przedostaje się z wentylacji Reakcje alergiczne, napady astmy i bóle głowy — jeżeli filtr kabinowy przestanie działać lub zostanie zamontowany filtr gorszej jakości, pasażerom nie jest do śmiechu.
Filtry kabinowe Mann zapewniają, aby kierowca i pasażerowie w pojeździe wdychali jak najmniej tego, co unosi się za oknem. W zależności od miejsca jest tego całkiem sporo. W powietrzu, które podczas jazdy dostaje się do samochodu przez kanały wentylacyjne — do 540 000 litrów na godzinę — znajduje się około 5 razy więcej spalin, substancji szkodliwych i alergenów niż na poboczu jezdni. Jedyną, a tym samym najważniejszą, barierę między tą szkodliwą chmurą a pasażerami w samochodzie stanowi filtr kabinowy układu wentylacji.

Czyste powietrze dzięki filtrowi kabinowemu FreciousPlus


Tradycyjne filtry kabinowe, zwane często również filtrami przeciwpyłkowymi, zapobiegają przedostawaniu się do samochodu przez układ wentylacji cząstek pyłu, pyłków, sadzy z silnika wysokoprężnego lub zapachów. Osoby cierpiące na katar sienny, alergicy, astmatycy, dzieci i osoby często podróżujące mogą teraz przez cały rok swobodnie oddychać — przynajmniej, gdy siedzą w samochodzie wyposażonym w filtr kabinowy FreciousPlus MANN­FILTER. Najnowsza generacja filtrów kabinowych pochłania alergeny prawie w całości i zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii oraz pleśni w powietrzu wewnątrz kabiny pasażerskiej.

FreciousPlus jako ochrona przed alergenami i bakteriami


Alergeny to przeważnie maleńkie związki białek, znajdujące się między innymi w pyłkach roślin. Wydzielanie się tych pyłków może doprowadzić do uwolnienia alergenów i ich przeniknięcia do wnętrza samochodu. Naturalna powłoka polifenolowa FreciousPlus działa jak klatka na alergeny. Zostają one związane — prawie w 100% (p. ilustr.). Dzięki dodatkowej powłoce antybakteryjnej filtr kabinowy FreciousPlus blokuje przyjmowanie pokarmu, który z powietrza czerpią bakterie i grzyby, wywołujące alergię, a niekiedy również wytwarzające nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu niepożądane bakterie nie mogą się rozmnażać i nie zanieczyszczają powietrza we wnętrzu samochodu.

Budowa FreciousPlus


  • Warstwa filtra cząstek stałych Ten materiał filtracyjny o dużej wydajności niemal całkowicie zatrzymuje zarówno duże cząstki, takie jak pył, pyłki lub drobiny gumy ze ścierających się opon, jak i najmniejsze cząstki, takie jak drobny pyłek.
  • Warstwa węgla aktywowanego Warstwa wysokiej jakości granulatu węgla aktywowanego eliminuje dodatkowo nieprzyjemne zapachy i szkodliwe gazy, takie jak ozon, dwutlenek siarki czy tlenki azotu.
  • Warstwa biofunkcjonalna Specjalna powłoka biofunkcjonalna z naturalnym polifenolem pochłania wolne alergeny. Dodatkowa powłoka antybakteryjna zabiera bakteriom i pleśni naturalną podstawę pożywienia.

Czy warto zakładać filtry kabinowe FreciousPlus?


Bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy samochodem są coraz ważniejsze — filtry FreciousPlus MANN-FILTER to innowacyjna odpowiedź na to zapotrzebowanie. Ponadto filtry kabinowe FreciousPlus oferują wiele innych wartości dodanych, również dla warsztatów i handlowców. Najważniejsze zalety filtrów FreciousPlus
  • innowacyjny produkt klasy Premium, zapewniający najwyższą wydajność filtrowania
  • bezpieczeństwo i dobre samopoczucie podczas jazdy samochodem
  • idealna ochrona przed katarem siennym
  • podkreślenie znaczenia regularnej wymiany filtrów kabinowych
  • kompleksowe wsparcie sprzedażowe dla warsztatów i handlowców