Filtr oleju, DFO2712 • DACO • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » filtry » filtr oleju Citroën BX Break (XB-_) 19 4x4 (1990.10-1991.05) 109km » DFO2712 daco

Filtr oleju DFO2712 DACO

26.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek:4 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: 4 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (1 ocena)
numer części:

DFO2712

dostawca:

DACO

Status produktu: Normalny
Wysokość [mm]105
średnica zewnętrzna [mm]66
Rodzaj filtraWkład filtra
Średnica wewnętrzna 1 [mm]26
Średnica wewnętrzna 2 [mm]41

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Filtr oleju DFO2712 DACO

    Producent Numer OE
    OPEL650017
    OPEL650061
    OPEL650181
    OPEL650221
    OPEL650231
    OPEL860134
    OPEL95517794
    OPEL95528278
    VAUXHALL55565960
    VAUXHALL55577033
    Brak danych o zamiennikach

    Zastosowanie Filtr oleju DFO2712 DACO w samochodach:

    Opinie Klientów o Filtr oleju DFO2712 DACO:

    Rafał, Dębnica Kaszubska
    2024-03-18
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Zadaniem filtra oleju jest oczyszczanie oleju silnikowego z wszelkich zanieczyszczeń które powstają podczas pracy silnika czyli nagaru, drobnych opiłek, wtrąceń zewnętrznych o wielkości do 1/50 milimetra. Olej silnikowy podlega cyrkulacji w silniku wymuszonej przez pompę oleju. W trakcie tej cyrkulacji przepływa przez filtr oleju gdzie jest oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. 

    Filtr oleju przybiera zazwyczaj postać metalowej puszki jest wypełniony czynnikiem filtrującym  w postaci bibuły ułożonej w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni filtrującej. Wewnątrz filtra znajduje się zawór bocznikujący znany także pod nazwą zaworem nadciśnienia. Zawór bocznikujący otwiera się kiedy olej jest zbyt gęsty albo zbyt brudny aby przejść przez sito filtrujące. Bez niego byłoby ryzyko zatarcia silnika. 

    Dla filtrów ułożonych poziomo stosowany jest także zawór przeciwzwrotny który ma za zadanie uniemożliwić spływanie oleju silnikowego z całego silnika do miski olejowej przy wyłączonym silniku. Dzięki temu tuż po włączeniu silnika część oleju może już smarować cały układ. Stosuje się także tak zwane wkłady filtra oleju. Wkład ma postać zwiniętej bibuły w formie harmonijkii  jest umieszczany jest w puszce filtra oleju.

    DACO
    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.