Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie i amortyzacja » amortyzator i części montażowe » części montażowe amortyzatora, osłony, odboje » KTP-0616 japanparts

Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora KTP-0616 JAPANPARTS

KTP-0616 Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora JAPANPARTS
44.00 zł
cena zawiera vat 23%
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Wtorek:3 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Wtorek: 3 szt.
 
    Ocena:
5/5 (2 oceny)
numer części:

KTP-0616

dostawca:

JAPANPARTS

Strona zabudowy Oś przednia
nr EAN 8052553599342

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora KTP-0616 JAPANPARTS

ZESTAW MONTA»OWY AMORTYZATORA CITROEN P. C3 III (SX) (17-), C-ELYS╔E (13-) \ PEUGEOT 208 (12-), 301 (13-)

Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora KTP-0616 ma zastosowanie do modeli samochodów

PEUGEOT

206, 607, 206 CC, 307, 307 SW, BOXER, 807

CITROËN

XSARA PICASSO, JUMPY I, C5 I, C5 I Break, C3 I, JUMPER I, C8

Numery OE Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora KTP-0616 producenta JAPANPARTS

CITROËN

525448, 9677609080

numery OEM:
CITROËN      525448
CITROËN      9677609080
zamienniki:
Brak danych o zamiennikach

Zastosowanie Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora KTP-0616 JAPANPARTS w samochodach:

Opinie Klientów o Zestaw ochrony przeciwpyłowej amortyzatora KTP-0616 JAPANPARTS:

Leszek, Tarnów
2020-05-20
 5/5
Sprzedawca potwierdził mi wybór części KB-A20 według podanego numeru nadwozia, dziękuję
Grzegorz, Ełk
2023-11-29
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.

Osłony i odboje amortyzatora


Prawidłowo dobrane odboje i osłony zapewniają optymalną ochronę amortyzatora oraz innych części zawieszenia przed następstwami ogromnych obciążeń, jakim te elementy są poddawane. Odbój amortyzuje uderzenie o mocowanie, jeśli dojdzie do maksymalnego ugięcia zawieszenia. Brak tego elementu odczujemy zwłaszcza w momencie wjechania w dużą dziurę. Może wtedy dojść do zniszczenia amortyzatora.

Osłony zaś są podzespołami należącymi do zawieszenia pojazdu. Ich celem jest przedłużenie żywotności zamontowanych amortyzatorów. Gdyby nie było osłon, elementy te dość szybko uległyby korozji. Będą też bardziej podatne na zanieczyszczenia i uszkodzenia mechaniczne.
Dobrze jest wyrobić w sobie nawyk regularnej kontroli stanu odbojów. Jest to bardzo proste. W czasie jazdy wyczuwane są nienaturalne drgania, słychać dźwięk uderzeń i da się wyłapać luzy w zawieszeniu. Dodatkowo stan odbojów można sprawdzić na postoju. Wzrokowa ocena pozwala na zauważenie stopnia zużycia tego podzespołu. Jeśli jest on mocno zdarty (jego grubość jest znacznie zredukowana) należy go jak najszybciej wymienić.
Osłony i odboje amortyzatora są często sprzedawane w zestawach.
 

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.