Cylinderek hamulcowy, 5212 • LPR • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » cylinderek hamulcowy Opel MOKKA MOKKA-e (76) (2020.06-???) 136km » 5212 lpr

Cylinderek hamulcowy 5212 LPR

54.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek:3 szt.
Wtorek:1 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: 3 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (1 ocena)
numery handlowe:

5212, C31201

numer części:

5212

dostawca:

LPR

Status produktu: Normalny
otwór Ø [mm]20,64
Wymiar gwintu10 x 1
MateriałŻeliwo
System hamulcowyAKEBONO
Rozstaw śrub mocujących [mm]35
nr EAN8032928105309

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Cylinderek hamulcowy 5212 LPR

    Cylinderek hamulcowy tył L/P pasuje do: MITSUBISHI OUTLANDER I, PAJERO PININ I, SPACE 1.8/2.0/2.4 10.98-06.07
    Producent Numer OE
    MITSUBISHIMR407140
    MITSUBISHIMR407141
    NumerProducentCena
    101-1003METELLI CIFAMbrak
    04-1003METELLI CIFAMbrak
    ADC44435BLUE PRINTbrak
    A 12 B97BREMBObrak
    CS-540JAPANPARTSbrak
    CS-543JAPANPARTSbrak
    5005326GIRLINGbrak

    Zastosowanie Cylinderek hamulcowy 5212 LPR w samochodach:

    Opinie Klientów o Cylinderek hamulcowy 5212 LPR:

    Andrzej, Piastów
    2022-08-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Cylinderek hamulcowy


    Cylinderek jest kluczowym komponentem w hamulcu bębnowym, który spotykany jest już raczej tylko w najmniejszych autach. Hydrauliczne rozpieracze szczęk wykonywane są najczęściej z żeliwa lub aluminium.
    Dociśnięcie pedału hamulca przez kierowcę, powoduje wzrost ciśnienia płynu hamulcowego. Wskutek tego następuje wysunięcie skrajnych części cylinderka, co w efekcie prowadzi do rozparcia szczęk i dociśnięcia ich do wewnętrznych powierzchni bębna hamulcowego.

    W przypadku problemów mogących mieć związek z hamulcami bębnowymi, diagnostyka w pierwszej kolejności polega na sprawdzeniu szczelności cylinderka. Przeciekające lub zapiekające się rozpieracze muszą zostać natychmiast wymienione. Kontrolę układu hamulcowego należy przeprowadzać co około 20 do 30 tysięcy kilometrów.

    Odgłos szurania przy zwolnionym pedale może świadczyć o awarii cylinderków hamulcowych. Powodem usterek może być nagromadzenie się zanieczyszczeń (ciała stałe, które dostały się do wnętrza, korozja) lub zmiany temperatur pracy tego elementu. Zapieczony cylinderek kwalifikuje się tylko do wymiany. Pamiętać przy tym należy, że podobnie, jak w przypadku innych części składowych układu hamulcowego, również cylinderki trzeba wymieniać parami.
     

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.