Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce bębnowe » bęben hamulcowy Renault ESPACE IV (JK0/1_) 2.0 (JK0A, JK1D, JK0N) (2005.04-???) 170km » 7D0662 lpr
wybrany samochód: 
Renault Espace Iv (jk0/1_) 2.0 (jk0a, Jk1d, Jk0n) (2005.04-???) 170km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Bęben hamulcowy 7D0662 LPR

7D0662 Bęben hamulcowy LPR
lpr 7D0662
Bęben hamulcowy 7D0662
7D0662
lpr 7D0662 Bęben hamulcowy
123.00 zł
cena zawiera vat 23%
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
>5 szt. wysyłka Środa

odbiór osobisty: ?
Włochy - Środa: powyżej 5 szt.
 
    Ocena:
numery handlowe:

7D0662, S70662

numer części:

7D0662

producent:

LPR

Status produktu: Normalny
Wewnętrzna wysokość bębna hamulcowego [mm]50
Ilość otworów 21
Ilość otworów 14
Całkowita wysokość bębna hamulcowego [mm]69
Maksymalna wielkość poślizgu bębna [mm]231
Średnica [mm]230
Ø rozmieszczenia otworów [mm]57
nr EAN8032928003711

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Bęben hamulcowy 7D0662 LPR

Bęben hamulcowy tył pasuje do: OPEL ASTRA G, ASTRA H, ASTRA H GTC, ASTRA H/KOMBI, COMBO TOUR, COMBO/MINIVAN 1.2-2.0 02.98-
numery OEM:
OPEL      568066
VAUXHALL      24444064

Zastosowanie Bęben hamulcowy 7D0662 LPR w samochodach:

Bęben hamulcowy

Hamulec bębnowy Jest elementem układu hamulcowego, który jest coraz rzadziej stosowany we współczesnych pojazdach. Zazwyczaj spotyka się je w starszych samochodach lub w autach wykorzystywanych do jazdy miejsckiej.

Bęben jest przytwierdzony do piasty koła. W jego wnętrzu znajdziemy szczęki hamulcowe, cylkinderki hamulcowe, rozpieracze szczęk hamulcowych oraz drobne podzespoły jak sprężynki. Całość osadzona się na osi tarczy nośnej. Szczeki hamulcowe rozpierane są przez cylinderki hamulcowe i tak odbywa się hamowanie hamuylca bębnowego.

Problemem bębna hamulcowego jest brak możliwości samooczyszczania podczas jazdy oraz trudność w odprowadzaniu ciepła, wydzielającego się podczas hamowania samochodu. Czynniki te spowodowały, że większość producentów samochodów nie stosuje hamulców bębnowych na przedniej osi pojazdu..

Bębny hamulcowe stosuje się w większości na tylnej osi auta. Wymiana jest dosyć trudna z uwagi na tendencję do tworzenia się rantu na powierzchni wewnętrznej i prolemami ze zdjęciem bębna z osi pojazdu i powinna być przeprowadzana przez serwis samochodowy. Podczas wymiany bębnów hamulcowe zalecana jest wymiana szczęk hamulcowych, a w niektórych samochodach również łożyska kół.

Zapisz się do newslettera

Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.