Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie i amortyzacja » amortyzator » Amortyzator, QH Lip, 179634 quinton

Amortyzator, QH Lip 179634 QUINTON

179634 Amortyzator, QH Lip QUINTON
46.00 zł
Kup
 

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin realizacji: ?
1 szt. wysyłka jutro

    Ocena:
numery handlowe:

LIP179634, QAG179634

numer części:

179634

producent:

QUINTON

Strona zabudowy:oś tylna
Rodzaj amortyzatorów:cisnienie gazu
Typ amortyzatora:Amortyzator teleskopowy

Status produktu: Normal

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach

Dodatkowe informacje o produkcie Amortyzator, QH Lip 179634 QUINTON


QUINTON jest liderem w Europie produkującym wysokiej klasy amortyzatory, w tym oglądany amortyzator 179634 znajdujący się w ofercie naszego sklepu. Produkowane przez QUINTON części wykonywane są według wyśrubowanych norm jakościowych, dotyczy to także amortyzatorów 179634.
Koncern QUINTON dokłada najwyższych starań, aby jego części były jak najwyższej jakości, były bezawaryjne i cechowały je długie przebiegi.
Amortyzatory produkowany przez QUINTON jest wzorem do naśladowania dla innych producentów części zamiennych w Europie. Jakość produktów pochodzących z fabryk QUINTON może być wzorem dla innych producentów dla motoryzacji.
Amortyzator 179634 ma zastosowanie do samochodu FORD MONDEO I Turnier (BNP) od 1993.01 oraz wielu innych modeli aut.
Dobranie właściwych amortyzatorów może sprawić kłopot mało doswiadczonemu Klientowi. Zaufaj naszym pracownikom, którzy pomogą w sprawdzeniu doboru amortyzatora 179634 do twojego auta. Unikniesz w ten sposób problemów ze zwrotem źle wybranych częsci samochodowych.
Amortyzator 179634 ma dobrą stosunek jakości i ceny. Nabycie tego produktu będzie dobrym rozwiązaniem dla właściciela samochodu.
numery OEM:
brak danych o numerach OEM

Zastosowanie Amortyzator, QH Lip 179634 QUINTON w samochodach:

Amortyzatory samochodowe

Amortyzowanie to nic innego jak łagodzenie skutków określonego działania. W przypadku samochodów będą to uboczne efekty jazdy po nierównej nawierzchni. Podczas przemieszczania się auta powodują one drgania, pogarszając komfort jazdy i negatywnie oddziałując na konstrukcję samochodu. Mają też wpływ na przyczepność kół do podłoża, obniżając poziom bezpieczeństwa jazdy. Aby wyeliminować te problemy w pojazdach montuje się amortyzatory. Są to specjalne konstrukcje olejowe lub gazowe, których zadaniem jest tłumienie takich drgań.

Jak działają amortyzatory?

Amortyzatory samochodowe dzielą się na olejowe i olejowo-gazowe. Pierwsze mają budowę otwartą, bez komory kompensacyjnej. W drugich gaz jest zamknięty w szczelnym zbiorniku, w którym „pływa” tłok. Wyróżnia się też amortyzatory samochodowe jedno- i dwururowe. Pierwsze są zbudowane z cylindra roboczego, tłoka, tłoczyska, prowadnicy tłoczyska, zbiornika wyrównawczego oraz zaworu dennego. W modelach dwururowych tłok i tłoczysko są ze sobą połączone. Zbiornik wyrównawczy zazwyczaj jest wypełniony powietrzem lub azotem.

Praca amortyzatora przebiega w dwóch etapach. Pierwszym jest ściskanie cieczy w zbiorniku, drugim – jej rozprężenie. Dzięki specyficznym właściwościom cieczy energia drgań mechanicznych jest przez nią pochłaniana, a pojazd porusza się płynniej i dobrze trzyma się drogi.

Amortyzatory samochodowe są jednymi z najbardziej eksploatowanych elementów pojazdu. Poziom tej eksploatacji wzrasta przy nieostrożnej, brawurowej jeździe po wybojach i wysokich krawężnikach. Dlatego zaleca się wymianę tych części (parami) co 60-100 tys.

W asortymencie sklepu e-autoparts znalazły się amortyzatory olejowe i gazowe wielu znanych producentów. Ze względu na konieczność precyzyjnego dopasowania elementu do konkretnego modelu samochodu przygotowaliśmy bogatą ofertę produktów do aut marek takich jak Opel, Hyundai, KIA, Chrysler, Volvo, Skoda, Audi, VW i wielu innych.