filtr oleju vag skoda octavia, 074115562 • VOLKSWAGEN • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » filtry » filtr oleju Bmw 3 (E21) 316 (1980.09-1982.12) 90km » 074115562 volkswagen

filtr oleju vag skoda octavia 074115562 VOLKSWAGEN

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - brak możliwości odbioru
 
Średnia ocen:
5/5 (2 oceny)
numer części:

074115562

dostawca:

VOLKSWAGEN

Indeks: VAG 074115562
Marka: VAG
Grupa towarowa TecDoc: Filtr oleju
Nazwa: FILTR OLEJU VAG SKODA OCTAVIA
Opis: FILTR OLEJU VAG SKODA OCTAVIA
Dane dodatkowe: Ilość sprzedażna = 1
Ilość w opakowaniu = 10
Zamiennik: : HU7262X
Numer dostawcy: 074115562
Parametry:Średnica wewnętrzna [mm] : 25
Średnica zewnętrzna [mm] : 64

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie filtr oleju vag skoda octavia 074115562 VOLKSWAGEN

    Producent Numer OE
    FORD1100 696
    VAG038 115 466
    VAG074 115 562
    Brak danych o zamiennikach

    Zastosowanie filtr oleju vag skoda octavia 074115562 VOLKSWAGEN w samochodach:

    Opinie Klientów o filtr oleju vag skoda octavia 074115562 VOLKSWAGEN:

    Benedykt, Gdańsk
    2022-11-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Benedykt, Gdańsk
    2020-12-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Zadaniem filtra oleju jest oczyszczanie oleju silnikowego z wszelkich zanieczyszczeń które powstają podczas pracy silnika czyli nagaru, drobnych opiłek, wtrąceń zewnętrznych o wielkości do 1/50 milimetra. Olej silnikowy podlega cyrkulacji w silniku wymuszonej przez pompę oleju. W trakcie tej cyrkulacji przepływa przez filtr oleju gdzie jest oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. 

    Filtr oleju przybiera zazwyczaj postać metalowej puszki jest wypełniony czynnikiem filtrującym  w postaci bibuły ułożonej w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni filtrującej. Wewnątrz filtra znajduje się zawór bocznikujący znany także pod nazwą zaworem nadciśnienia. Zawór bocznikujący otwiera się kiedy olej jest zbyt gęsty albo zbyt brudny aby przejść przez sito filtrujące. Bez niego byłoby ryzyko zatarcia silnika. 

    Dla filtrów ułożonych poziomo stosowany jest także zawór przeciwzwrotny który ma za zadanie uniemożliwić spływanie oleju silnikowego z całego silnika do miski olejowej przy wyłączonym silniku. Dzięki temu tuż po włączeniu silnika część oleju może już smarować cały układ. Stosuje się także tak zwane wkłady filtra oleju. Wkład ma postać zwiniętej bibuły w formie harmonijkii  jest umieszczany jest w puszce filtra oleju.

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.