Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie, wahacze, łożyska kół, stabilizator » stabilizator, mocowanie » łącznik stabilizatora Volvo V70 II (285) 2.4 T (1999.11-2003.08) 200km » 35838 original imperium
wybrany samochód: 
Volvo V70 Ii (285) 2.4 T (1999.11-2003.08) 200km
wskazówka - zaloguj się, aby dodać samochód do swojego profilu...

Łącznik stabilizatora 35838 ORIGINAL IMPERIUM

35838 Łącznik stabilizatora ORIGINAL IMPERIUM
47.00 zł
Kup

dostawa:
kurier od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
1 szt. wysyłka Środa

odbiór osobisty: ?
Włochy - Środa: 1 szt.
 
    Ocena:
5/5 (1 ocena)
numer części:

35838

Status produktu: na żądanie
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniającabez śrub
Strona zabudowyz prawej
Wymagana ilość1
Masa [g]353
Strona zabudowyOś tylna
Drążek / rozpórkaDrążek skrętny łącznikowy
Długość [mm]182
nr EAN8033989231686

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Łącznik stabilizatora 35838 ORIGINAL IMPERIUM

Łącznik drążka stabilizatora tył P 182mm pasuje do: MERCEDES C (CL203), C T-MODEL (S203), C (W203), CLC (CL203), CLK (A209), CLK (C209) 1.6-6.3 05.00-06.11
numery OEM:
MERCEDES-BENZ      2033200889
MERCEDES-BENZ      A2033200889

Zastosowanie Łącznik stabilizatora 35838 ORIGINAL IMPERIUM w samochodach:

Opinie Klientów o Łącznik stabilizatora 35838 ORIGINAL IMPERIUM:

jerzy, Włocławek
2020-07-23
 5/5
pasuje, polecam

Łącznik stabilizatora

 

Łącznik stabilizatora jest elementem odpowiedzialnym za połączenie stabilizatora samochodowego z wahaczem lub kolumną zawieszenia. Łącznik stabilizatora współpracuje ze stabilizatorem przeciwdziałając nadmiernemu przechylaniu się jednej strony samochodu id odrywaniu koła od nawierzchni drogi przy skrętach. Stabilizator oddziałuje poprzez łącznik stabilizatora na koło pojazdu, powodując lepsze jego przyleganie do nawierzchni drogi.

Łączniki stabilizatora  wykonywane są w zasadzie z metalu albo plastiku, w zależności od projektu producenta samochodu. Mają zastosowanie w przednim i tylnym zawieszeniu pojazdu oraz przybierają różne kształty, i długości. Łączniki stabilizatora narażone są na uszkodzenia w wyniku jazdy po nierównych drogach, dziurach. Spowodowane jest to ich stosunkowo delikatną konstrukcją. Szacuje się, że łączniki stabilizatora wytrzymują w normalnej eksploatacji 20-30 tysięcy kilometrów. Na ich trwałość ma także wpływ stan całego zawieszenia samochodu.

Typowym objawem uszkodzenia łącznika stabilizatora są stuki dobiegające z okolic zawieszenia podczas jazdy po nierównościach. Eksploatacja pojazdu przy znacznym wybiciu łączników stabilizatora może doprowadzić do uszkodzenia innych podzespołów zawieszenia jak i samych opon. Wymiana łaczników stabilizatora jest stosunkowo łatwa i nie droga, dlatego lepiej nie odkładać jej w czasie i przeprowadzić jak najszybciej po zdiagnozowaniu ich uszkodzenia.

powiązane kategorie:
stabilizator samochodowy
guma stabilizatora