Zacisk hamulca, 430772 • A.B.S. • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » zacisk hamulcowy » zacisk hamulcowy, zestaw naprawczy zacisku hamulcowego » 430772 a.b.s.

Zacisk hamulca 430772 A.B.S.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - brak możliwości odbioru
 
Średnia ocen:
5/5 (3 oceny)
numer części:

430772

dostawca:

A.B.S.

Średnica 1 [mm] 57,0
System hamulcowy BREMBO
parzyste numery artykułów 430771
Materiał Aluminium
Typ zacisku hamulca Zacisk hamulcowy (2-tłoczkowy)
Ilość połączeń 1
dla grubości tarczy hamulcowej [mm] 28
Ciężar [kg] 5,1
nr EAN 8717109654479

skład zestawu:
57698 Zestaw naprawczy, zacisk hamulca
63301 Zestaw naprawczy, zacisk hamulca
  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Zacisk hamulca 430772 A.B.S.

    Producent Numer OE
    MERCEDES-BENZ003 420 39 83
    MERCEDES-BENZA 003 420 39 83
    Brak danych o zamiennikach

    Zastosowanie Zacisk hamulca 430772 A.B.S. w samochodach:

    Opinie Klientów o Zacisk hamulca 430772 A.B.S.:

    Arkadiusz, Warszawa-Wesoła
    2023-03-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jacek, Mikołajki
    2023-01-02
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    SLAWOMIR, LEBORK
    2020-09-30
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Zacisk hamulcowy


    Zacisk jest integralną częścią układu hamulcowego. To konstrukcja, której celem jest przyciskanie klocków do tarcz hamulcowych w momencie wciskania pedału hamulca przez kierowcę.

    Uszkodzenie zacisku może objawiać się poprzez samoczynne zaciskanie się hamulców, zjeżdżanie z obranego toru jazdy w trakcie hamowania lub blokowanie się tylnych hamulców w momencie, kiedy są mocno obciążane. Do tego dochodzi również wyczuwalne tętnienie pedału hamulca albo wyraźny opór, który pedał stwarza przy wciskaniu.

    Samodzielnej naprawy tego elementu można podjąć się tylko w przypadku drobnych uszkodzeń lub nieprawidłowości (rdza, brak smarowidła, brud). Aby tego dokonać, należy podnieść samochód i zdemontować koło. Następnie trzeba odkręcić mocowanie zacisku i zdjąć element bez odłączania go od kanału płynu hamulcowego.

    Jeśli uszkodzenia są poważniejsze, zaleca się przeprowadzenie naprawy w profesjonalnej stacji obsługi. Przy dużych uszkodzeniach mechanicznych i braku doświadczenia, samodzielne próby naprawy mogą uszkodzić hermetyczność układu

    Firma A.B.S. jest stosunkowo nowym dostawcą części zamiennych do samochodów, bo powstała w roku 1978. Szybko ugruntowała sobie pozycję na rynku zamienników produkując stosunkowo nie drogie ale jednocześnie dobrej jakości części samochodowe początkowo do samochodów europejskich, później także do azjatyckich.

    A.B.S. koncentruje się na produkcji części zawieszenia, układu kierownicznego oraz układu hamulcowego. Produkowane przez A.B.S. auto części cieszą się uznaniem posiadaczy aut.

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.