Klocki hamulcowe - komplet, 0 986 494 250 • BOSCH • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe Audi A8 D3 (4E2, 4E8) 3.0 TDI quattro (2003.08-2010.07) 233km » 0 986 494 250 bosch

Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 250 BOSCH

138.01 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 27.00 zł
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Czwartek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Czwartek: >10 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (83 ocen)
numery handlowe:

24510, 8381-D1264, BP1122, E9 90R - 02A1425/2091, E9 90R-01870/2091

numer części:

0 986 494 250

dostawca:

BOSCH

Status produktu: Normalny
Styk ostrzegawczy o zużyciuz akustycznym czujnikiem zużycia
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniającaz podkładką wytłumiającą
Numer artykułu zalecanego dodatku1 987 474 473
MateriałLow-Metallic
Oznaczenie kontrolneECE-R90
Numer WVA24510
Grubość [mm]17
Szerokość [mm]149,2
Wysokość [mm]61,9
nr EAN4047024561892

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 250 BOSCH

    Klocki hamulcowe kpl. przód (z podkładką wytłumiającą), pasuje do: CHEVROLET CAPTIVA, OPEL ANTARA A 2.0D-3.2 06.06-
    Producent Numer OE
    OPEL20789468
    OPEL22850989
    OPEL4808861
    OPEL4817764
    OPEL95459512
    OPEL96626069
    OPEL96626070
    SAAB20789468
    SAAB22850989
    SAAB48 08 861
    SAAB48 17 764
    SAAB95459512
    SAAB96626069
    SAAB96626070
    VAUXHALL20789468
    VAUXHALL22850989
    VAUXHALL48 08 861
    VAUXHALL4817764
    VAUXHALL95459512
    VAUXHALL96626069
    VAUXHALL96626070
    CHEVROLET20 789 468
    CHEVROLET22 850 989
    CHEVROLET4808861
    CHEVROLET4817764
    CHEVROLET95 459 512
    CHEVROLET96 626 069
    CHEVROLET96 626 070
    HOLDEN20 789 468
    HOLDEN22 850 989
    HOLDEN4808861
    HOLDEN4817764
    HOLDEN95 459 512
    HOLDEN96 626 069
    HOLDEN96 626 070
    NumerProducentCena
    BL2053A2FTE automotive GmbHbrak
    22-0778-0METELLI CIFAMbrak
    822-778-0METELLI CIFAMbrak
    05P1322LPRbrak
    181798ICERbrak
    598942VALEObrak
    J3600915HERTH+BUSS JAKOPARTSbrak
    6117159GIRLINGbrak
    T1676PAGIDbrak
    35-1094KAGERbrak
    ADG04285BLUE PRINTbrak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 250 BOSCH w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 250 BOSCH:

    robert, Marki
    2025-10-06
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Stargard Szczeciński
    2025-07-26
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Stargard Szczeciński
    2025-07-26
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Reda
    2025-06-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Reda
    2025-06-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jan, Bojszowy
    2024-11-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jacek, Dzwola
    2024-11-22
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jacek, Dzwola
    2024-11-22
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Rafał, Straszęcin
    2024-07-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Rafał, Straszęcin
    2024-07-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Sławomir, Tczew
    2024-07-01
     5/5
    Bardzo dobra jakość, nie piszczą, wymiary pasują
    Piotr, Żórawina
    2024-04-02
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Żórawina
    2024-04-02
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Waldemar, Wodzisław Sląski
    2023-12-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Waldemar, Wodzisław Sląski
    2023-12-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Bartłomiej, Warszawa
    2023-12-06
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Gdansk
    2023-11-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jerzy, Wysowa-Zdrój
    2023-11-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jerzy, Wysowa-Zdrój
    2023-11-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Kętrzyn
    2023-11-17
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Kętrzyn
    2023-11-17
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Daniel, Grodziczno
    2023-06-28
     5/5
    bosh.
    Daniel, Grodziczno
    2023-06-28
     5/5
    bosh.
    Mateusz, Warszawa
    2023-06-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Mateusz, Warszawa
    2023-06-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Mariusz, Rzeszów
    2023-03-12
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Łukasz, Piaski
    2023-03-12
     5/5
    Wszystko ok. Cena konkurencyjne. Polecam sprzedawce.
    Marek, Goszyce
    2023-02-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, ŻURAWIEC
    2022-10-04
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Zbigniew, Inowrocław
    2022-09-12
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Bosch jest jednym z największych producentów samochodowych części zamiennych na świecie. We współczesnym samochodzie trudno jest znaleźć podzespoły, których producntem lub współproducentem jest Bosch. Począwszy od systemów elektrycznych i elektronicznych, przez wycieraczki, po układ hamulcowy.

    Części Bosch sprawdzają się w samochodach każdego typu i są chętnie stosowane przez mechaników samochodowych, co świadczy o ich niezawodności.

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.