Cylinderek hamulcowy, BWH438 • TRW • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » cylinderek hamulcowy Opel ASTRA H (A04) 1.7 CDTI (L48) (2004.03-2010.10) 80km » BWH438 trw

Cylinderek hamulcowy BWH438 TRW

59.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Wtorek:1 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Wtorek: 1 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (4 oceny)
numer części:

BWH438

dostawca:

TRW

Status produktu: Normalny
Średnica [mm]22
MateriałAluminium
parzyste numery artykułówBWH439
nr EAN3322938407896

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Cylinderek hamulcowy BWH438 TRW

    Cylinderek hamulcowy tył L pasuje do: RENAULT TWINGO III, SMART FORFOUR 0.9-Electric 07.14-
    Producent Numer OE
    RENAULT441007469R
    SMART453 420 01 18
    SMARTA 453 420 01 18
    Brak danych o zamiennikach

    Zastosowanie Cylinderek hamulcowy BWH438 TRW w samochodach:

    Opinie Klientów o Cylinderek hamulcowy BWH438 TRW:

    Marek, Siedlce
    2021-06-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    MARCIN, GARDNA WIELKA
    2020-02-10
     5/5
    Kupiłem BWF319 w tym sklepie najlepsza cena na rynku
    JANUSZ, LEGNICA
    2019-11-03
     5/5
    cylinderek zgodny z opisem i dobrej jakości
    JANUSZ, LEGNICA
    2019-11-03
     5/5
    cylinderek zgodny z opisem i dobrej jakości
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

    Cylinderek hamulcowy


    Cylinderek jest kluczowym komponentem w hamulcu bębnowym, który spotykany jest już raczej tylko w najmniejszych autach. Hydrauliczne rozpieracze szczęk wykonywane są najczęściej z żeliwa lub aluminium.
    Dociśnięcie pedału hamulca przez kierowcę, powoduje wzrost ciśnienia płynu hamulcowego. Wskutek tego następuje wysunięcie skrajnych części cylinderka, co w efekcie prowadzi do rozparcia szczęk i dociśnięcia ich do wewnętrznych powierzchni bębna hamulcowego.

    W przypadku problemów mogących mieć związek z hamulcami bębnowymi, diagnostyka w pierwszej kolejności polega na sprawdzeniu szczelności cylinderka. Przeciekające lub zapiekające się rozpieracze muszą zostać natychmiast wymienione. Kontrolę układu hamulcowego należy przeprowadzać co około 20 do 30 tysięcy kilometrów.

    Odgłos szurania przy zwolnionym pedale może świadczyć o awarii cylinderków hamulcowych. Powodem usterek może być nagromadzenie się zanieczyszczeń (ciała stałe, które dostały się do wnętrza, korozja) lub zmiany temperatur pracy tego elementu. Zapieczony cylinderek kwalifikuje się tylko do wymiany. Pamiętać przy tym należy, że podobnie, jak w przypadku innych części składowych układu hamulcowego, również cylinderki trzeba wymieniać parami.
     

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.