Klocki hamulcowe - komplet, Q+, 2469601 • TEXTAR • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » 2469601 textar

Klocki hamulcowe - komplet, Q+ 2469601 TEXTAR

133.00 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 31.00 zł
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Środa:9 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - dzisiaj: 6 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (75 ocen)
numery handlowe:

23587, 24696, 24696 203 0 5, 8760D1319

numer części:

2469601

dostawca:

TEXTAR

Szerokość 1 [mm] 155,4
Szerokość 2 [mm] 155,1
Wysokość 1 [mm] 71,5
Wysokość 2 [mm] 66
Grubość [mm] 20,3
Styk ostrzegawczy o zużyciu nieprzygotowany dla wskaźnika zużycia
Numer WVA 24696
System hamulcowy Teves
Długość opakowania [cm] 17
Szerokość opakowania [cm] 12
Wysokość opakowania [cm] 8,3
Techniczny numer informacyjny 24696 203 0 5
nr EAN 4019722477027

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet, Q+ 2469601 TEXTAR

    Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: AUDI A1 SEAT IBIZA IV, IBIZA IV SC, IBIZA IV ST VW POLO V 1.0-2.0D 03.10-10.18

    Opis produktu — Klocki hamulcowe - komplet, Q+ 2469601 TEXTAR

    Komplet klocków hamulcowych przeznaczony do układów z systemem Teves. Elementy cierne dobrano pod stabilną pracę w typowych temperaturach eksploatacyjnych oraz równomierne przyleganie do tarczy. Zestaw nie jest przygotowany pod elektryczny czujnik zużycia. Identyfikacja katalogowa obejmuje numer WVA 24696; w razie wątpliwości sprawdź dopasowanie po VIN / konfiguratorze.

    Wymiary klocków: szerokość 1 155,4 mm i szerokość 2 155,1 mm; wysokość 1 71,5 mm i wysokość 2 66 mm; grubość 20,3 mm. Dane opakowania: 17 × 12 × 8,3 cm. Oznaczenia: EAN 4019722477027 oraz techniczny numer informacyjny 24696 203 0 5. Montaż zgodnie z procedurą serwisową dla danego modelu.

    Najważniejsze informacje:
    – układ hamulcowy: Teves
    – brak przygotowania pod wskaźnik zużycia
    – identyfikacja: WVA 24696, EAN 4019722477027

    Klocki hamulcowe 2469601 mają zastosowanie do modeli samochodów

    AUDI

    TT, TT Roadster, A2, ALLROAD C5, A4 B6, A8 D3, A3

    VOLKSWAGEN

    GOLF IV Variant, GOLF IV Cabriolet, LUPO I, BORA I, BORA Variant, POLO, PASSAT B5.5

    SEAT

    TOLEDO II, LEON, IBIZA III, CORDOBA, ALTEA, TOLEDO III, ALTEA XL

    Numery OE klocków hamulcowych 2469601 producenta TEXTAR

    AUDI

    8X0698151

    VOLKSWAGEN

    8X0698151

    SEAT

    8X0698151

    Producent Numer OE
    AUDI8X0698151
    SEAT8X0698151
    SKODA8X0698151
    VOLKSWAGEN8X0698151
    NumerProducentCena
    6116052GIRLINGbrak
    2469681TEXTARbrak
    P 85 148BREMBObrak
    24696 00 701 00BRECKbrak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet, Q+ 2469601 TEXTAR w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet, Q+ 2469601 TEXTAR:

    Krystian, Oborniki Śląskie
    2025-10-13
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Krystian, Oborniki Śląskie
    2025-10-13
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Jaworzno
    2025-10-06
     5/5
    Klocki pięknie się układają. Jedyna uwaga - blaszki na prowadzenia wymagają lekkiego dogięcia, bo dotykają tarczy.
    Radosław, Borkowo
    2025-06-17
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Białystok
    2025-06-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-09-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Grzegorz, Zielonka
    2024-05-06
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Rafał, Warszawa
    2023-11-16
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Mariusz, Dukla
    2023-10-03
     5/5
    ok
    paweł, warszawa
    2023-08-31
     5/5
    Ok
    paweł, warszawa
    2023-08-31
     5/5
    Ok
    Dawid, Rajkowo
    2023-08-08
     5/5
    Jedyna z całego zamówienia część która jest zaplombowana i zabezpieczona przez producenta. Nie mam zastrzeżeń.
    Dawid, Rajkowo
    2023-08-08
     2/5
    Klocki otwarte, plomba producenta zerwana, zalepione taśma bezbarwna. Klocki widać że są lekko zużyte i zdarta jest pierwsza warstwa ścierna. Noszą znamiona montażu w innym pojeździe, na tyle nawet odbity jest tłoczek hamulcowy. Jestem zniesmaczony i zażenowany że kupuje nowe a dostaje używane.
    Mariusz, Dukla
    2023-07-23
     5/5
    Ok
    Robert, Kamienica Polska
    2023-06-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Cezary, Jaworzno
    2023-05-01
     5/5
    jeszcze nie testowałem ale wyglądają dobrze
    Krzysztof, Iwiny
    2023-04-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Krzysztof, Iwiny
    2023-04-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Mariusz, Częstochowa
    2023-04-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Leszek, Lublin
    2023-03-28
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Leszek, Lublin
    2023-03-28
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał,
    2023-03-15
     5/5
    Jakościowy produkt, polecam
    Sławomir, Poznań
    2023-01-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Sławomir, Poznań
    2023-01-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Anrzej, Tarnowskie Gory
    2022-12-19
     5/5
    Dobra jakość klocków Textar. Dostawa i obsługa b. dobra i zgodna z oczekiwaniem
    Sławomir, Ostrowiec Świętokrzyski
    2022-12-08
     5/5
    Super Polecam
    Karol, Juszkowo
    2022-10-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Dominika, Radłów
    2022-10-03
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Warszawa
    2022-08-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Wrocław
    2022-07-13
     5/5
    Ok.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.