Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » zawieszenie i amortyzacja » amortyzator i części montażowe » części montażowe amortyzatora, osłony, odboje

części montażowe amortyzatora, osłony, odboje

wybierz markę samochodu:
części montażowe amortyzatora, osłony, odboje

Zestaw osłon i odbojów amortyzatora


Nierówności na drodze to dla samochodu duże wyzwanie i ogromne obciążenie dla amortyzatora. W celu ograniczenia jego uszkodzenia stosuje się osłony i odboje, które odpowiadają za jego ochronę. Nadmiernie obciążony układ zawieszenia samochodu skutkuje utratą komfortu jazdy, ale też bezpieczeństwa. Amortyzator nie jest pojedynczym elementem pojazdu, ale podzespołem, składającym się z kilku części. Należą do nich m.in. odbój amortyzatora oraz osłona amortyzatora.

Odbój amortyzatora 


To niewielka konstrukcja o zaokrąglonym kształcie. Odbój amortyzatora wykonany może być z różnych materiałów, zazwyczaj wykorzystuje się do tego poliuretan lub gumę. Lepszymi właściwościami, chroniącymi przed mechanicznymi uszkodzeniami, charakteryzuje się poliuretan, który dodatkowo posiada zdolność do pochłaniania energii. Gumowy odbój amortyzatora jest jednak tańszy, ale też szybciej się zużywa. 

Podstawowym jego zadaniem jest ochrona amortyzatora przed uszkodzeniami, do których dochodzi na skutek uderzenia w niego innych podzespołów. Dzięki niemu możliwe jest ograniczenie wszelkich ruchów w zawieszeniu Stan odbojów należy regularnie kontrolować. W przypadku ich niesprawności istnieje duże ryzyko uszkodzenia amortyzatora, a także komfort jazdy wyraźnie się obniża, odczuwalne są nieprzyjemne drgania, a także słychać dźwięk uderzeń. To sygnały, że odbój amortyzatora należy wymienić. Aby móc się przekonać, czy nasza diagnoza jest słuszna, można sprawdzić grubość odboju. Jeżeli jest ona niewielka, to należy dokonać wymiany.

Osłona amortyzatora 


Decydując się na wymianę odboju amortyzatora, warto również zwrócić uwagę na osłonę amortyzatora. W naszym sklepie dostępny jest zestaw osłon i odbojów, aby umożliwić Ci wymianę obu tych elementów. Osłona amortyzatora stanowi wsparcie  dla odbojów i również chroni amortyzator przed uszkodzeniami mechanicznymi. Ważne jest również to, iż gumowe nakładki ograniczają ryzyko wystąpienia korozji na amortyzatorze i tym samym wydłużają jego żywotność. 

informacje dodatkowe: