Części do samochodów e-autoparts.pl
Sklep » Części regenerowane i kaucje
Części regenerowane i kaucje
Czy w ofercie e-autoparts.pl znajdują się także części regenerowane?

Rozwój motoryzacji oraz problemy związane z utylizacją odpadów skłoniły rządy większości państw europejskich do wprowadzenia przepisów ograniczających zużycie surowców i zmuszających producentów auto części do wprowadzenia programów regeneracji części.
Dotyczy to zwłaszcza półosi, przekładni kierowniczych, pomp wspomagania, zacisków hamulcowych, sprężarek, turbo sprężarek, alternatorów, rozruszników, przepływomierzy, u takich producentów jak: Delco Remy, Lauber, TRW, Lobro, Spidan, Kager, Bosch, TRW, A.B.S.
W obsłudze pojazdów należy rozgraniczyć pojęcia naprawy i regeneracji. Normalna naprawa polega na czynnościach mających na celu usunięcie konkretnej usterki przez wymianę uszkodzonego podzespłu lub części. Naprawa nie gwarantuje bezawaryjnej pracy zespołu, gdyż jego pozostałe elementy nie podlegają sprawdzeniu pod kątem zużycia. Można to przedstawić na przykładzie amortyzatorów. Sama ich wymiana bez naprawy całego zawieszenia nie spowoduje znaczącej poprawy kultury jazdy. Często po takiej wymianie ujawniają się inne mankamenty zawieszenia, nie dające o sobie znać przy zużytych amortyzatorach.
Regeneracja polega na wymianie wszystkich uszkodzonych elementów zespołu na nowe. Prawidłowo regenerowane części mają więc jakość oryginałów, a są o 20-30% tańsze. Ponieważ podczas regeneracji wykorzystuje się elementy już raz wykonane, obciążenie środowiska naturalnego jest mniejsze niż w przypadku typowej produkcji. Generalnie można stwierdzić, że takie elementy jak: półosie, zaciski hamulcowe, sprzęgła, wały napędowe poddawane są procesowi regeneracji. Część z nich (zaciski, półosie) obciążona jest przy zakupie kaucją, inne z kolei nie ( np. sprzęgła).

W ofercie e-autoparts.pl znajdziesz również takie produkty. Gwarancja jakim one podlegają jest taka sama jak w przypadku fabryczne nowych części, a w niektórych przypadkach, jest nawet dłuższa!

Do każdej części regenerowanej doliczana jest opłata za zwrot starej części, tzw. "złomu"
Opłata ta jest naliczana w koszyku indywidualnie do danej części lub gdy się nie naliczy, a jest informacja o jej występowaniu dla danej części na stronie produktu, o jej wysokości możesz się dowiedzieć kontaktując się z obsługą sklepu.
Opłata ta jest zwracana, po odesłaniu wymontowanej części w oryginalnym opakowaniu do e-autoparts.pl.
Zwrot opłaty uzależniony jest od przydatności "złomu" do dalszej regeneracji. Termin na zakwalifikowania "złomu" do regeneracji uzależniony jest od jego czasu rozpatrzenia przez producenta lub dystrybutora i wynosi zazwyczaj od 30 do 60 dni od przekazania "złomu" do oceny, jednak termin ten może być dłuższy co jest niezależne od e-autoparts.pl.


Zwracany "złom" powinien spełniac warunki:
  • Musi być taką samą częścią jak część zakupiona z kaucją, ale nie musi być tego samego producenta. Czyli musi być to część bezpośrednio zdemontowana z pojazdu, do którego jest zakupiona część objęta kaucją.
  • "Złom" nie może być uszkodzony mechanicznie w wyniku wypadku, zatopienia, nieumiejętnego montażu/demontażu, nie może byc skorodowany. Może być zużyty w toku normalnej eksploatacji.
  • Wszelkie przewody, odpowietrzniki, etc będące składowymi elementami dostarczonej części nie moga być w zwracanym złomie odcięte lub usunięte.
  • "Złom" musi byc odesłany/dostarczony do e-autoparts.pl w oryginalnym opakowaniu po dostarczonej nowej części.

Adres do zwrotu:
Alcor
Łodygowa 28G
03-687 Warszawa


Do zwrotu należy dołączyć kartkę zawierającą:
  • numer zamówienia z adnotacją "zwrot kaucji"
  • numer części do której doliczona była kaucja
  • numer rachunku bankowego
Ogólne warunki oceny złomu poszczególnych dostawców, znajdują się poniżej:
Szczegółowych informacji udziela obsługa sklepu.

Dlaczego do akumulatorów rozruchowych naliczona jest kaucja?

Zgodnie z Art. 21 Ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania oraz opłacie produktowej i depozytowej, dziennik ustaw 63 pozycja 639 z dnia 11.05.2001 każdy sklep zobowiązany jest do naliczania kaucji podczas sprzedaży nowego akumulatora.
Kaucję można odzyskać dostarczając do e-autoparts.pl stary akumulator, albo oddając go do najbliższego skupu złomu.