Klocki hamulcowe - komplet, DIRECTIONAL BRAKE PADS, P 85 149 • BREMBO • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » P 85 149 brembo

Klocki hamulcowe - komplet, DIRECTIONAL BRAKE PADS P 85 149 BREMBO

287.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Wtorek:2 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Wtorek: 2 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (120 ocen)
numery handlowe:

23469, 23749, 23835

numer części:

P 85 149

dostawca:

BREMBO

Ilość wskaźników zużycia okładzin [na oś] 1
Szerokość 1 [mm] 155
Numer WVA 23749
Wysokość 1 [mm] 73
Szerokość 2 [mm] 156
Numer WVA 23835
Wysokość 2 [mm] 75
Grubość 1 [mm] 19
Styk ostrzegawczy o zużyciu ze stykiem zużycia
Grubość 2 [mm] 20
System hamulcowy Teves
Numer WVA 23469
nr EAN 8020584081273

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet, DIRECTIONAL BRAKE PADS P 85 149 BREMBO

    Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: VW TOUAREG 2.5D/3.0D 01.03-05.10

    Klocki hamulcowe P 85 149 mają zastosowanie do modeli samochodów

    VOLKSWAGEN

    GOLF IV Variant, GOLF IV Cabriolet, LUPO I, BORA I, BORA Variant, POLO, PASSAT B5.5

    Numery OE klocków hamulcowych P 85 149 producenta BREMBO

    VOLKSWAGEN

    7L6698151F

    Producent Numer OE
    AUDI7L6698151F
    SEAT7L6698151F
    SKODA7L6698151F
    VOLKSWAGEN7L6698151F
    NumerProducentCena
    2346901TEXTARbrak
    MDB3411MINTEXbrak
    12533OPTIMALbrak
    025 237 4719/WMEYLE Productsbrak
    6117212GIRLINGbrak
    181778ICERbrak
    05P1285LPRbrak
    13.0460-7245.2ATEbrak
    2247134NKbrak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet, DIRECTIONAL BRAKE PADS P 85 149 BREMBO w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet, DIRECTIONAL BRAKE PADS P 85 149 BREMBO:

    Maciej, Warszawa
    2025-10-17
     5/5
    Bardzo dobre.
    Artur, Warszawa
    2025-08-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Legnica
    2025-07-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Legnica
    2025-07-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Adam, Goworowo
    2025-05-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    GRZEGORZ, WARSZAWA
    2025-05-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Maciej, Warszawa
    2025-03-30
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    marcin, Warszawa
    2025-03-18
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Tumlin-Wykień
    2024-12-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Konrad, Łódź
    2024-11-09
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Artur, Warszawa
    2024-10-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Artur, Warszawa
    2024-10-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Bartosz, Wręczyca Wielka
    2024-09-29
     5/5
    Super!!
    Dariusz, Lubliniec
    2024-09-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Grzegorz, Ełk
    2024-07-21
     5/5
    Ocena możliwa w trakcie eksploatacji
    Radek, Legionowo
    2024-04-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-03-28
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-03-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Kowalewo pomorskie
    2024-03-11
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Łódź
    2024-02-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Kowalewo pomorskie
    2024-02-20
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał, Suchedniów
    2024-02-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał, Suchedniów
    2024-02-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Toruń
    2023-11-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Toruń
    2023-11-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Tadeusz, Ząbki
    2023-11-13
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Międzyborów
    2023-09-25
     5/5
    Super, polecam.
    Jerzy, Ruda ŚLĄSKA
    2023-09-17
     5/5
    Zgodnie z zamówieniem.
    Jerzy, Ruda ŚLĄSKA
    2023-09-17
     5/5
    Zgodnie z zamówieniem.
    astex, Zielonka
    2023-09-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.