Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
ranking opineo.pl rok 2014
ranking opineo.pl rok 2015
ranking opineo.pl rok 2016
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
Konsultanci: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
magazyn: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas 
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Sklep » części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » 13.0460-7195.2

Klocki hamulcowe - komplet 13.0460-7195.2 ATE

13.0460-7195.2 Klocki hamulcowe - komplet ATE
cena z vat
114.00 zł
Kup
    Ocena:
5/5 (48 ocen)

numery handlowe:

23482 , 24137 , 607195

numer części:

13.0460-7195.2

producent:

ATE

Szerokość [mm]123,0
Wysokość [mm]52,0
Grubość [mm]16,6
Przestrzegać wymiarów
System hamulcowyATE
Oznaczenie kontrolneE1 90R-02A1382/2272
Dostępne MAPP-Code
nr EAN4006633149839
Status produktu: Normal

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Klocki hamulcowe - komplet 13.0460-7195.2 ATE


Firma ATE będąca wytwórcą części klocki hamulcowe 13.0460-7195.2 jest podstawowym wytwórcą części samochodowych dla kategorii klocki hamulcowe i znanym na świecie liderem w dziedzinie motoryzacji. Producent ATE zapewnia, że dzięki wysokim normom jakości oraz zastosowanym technologiom produkcji, klocki hamulcowe o numerze 13.0460-7195.2 oraz pozostałe wytwarzane przez nich części zamienne, spełniają oczekiwania posiadaczy aut. Produkowana przez ATE część klocki hamulcowe 13.0460-7195.2 wykonywana jest z najlepszych materiałów na nowoczesnych maszynach i urządzeniach. ATE stosuje wysokie rygory technologiczne aby produkowane przez niego klocki hamulcowe spełniały wymagania uzytkowników aut.
Montaż klockach hamulcowych ATE 13.0460-7195.2 nie nastręczy żadnych problemów nawet mniej doświadczonemu mechanikowi dysponującemu niezbędnymi narzędziami do montażu.
Klocki hamulcowe 13.0460-7195.2 mają zastosowanie do takich aut jak FORD FIESTA Furgon (JV_) od 1998.05, MAZDA MPV III (LY) od 2006.02, VOLVO XC70 CROSS COUNTRY (295) od 1997.10, SAAB 900 II od 1993.07, OPEL MERIVA A nadwozie wielkopojemne (MPV) (X03) od 2003.05 oraz wielu innych modeli aut.
Nie potrafisz samodzielnie dobrać klocków hamulcowych do swojego samochodu? Nie jesteś pewien czy wybrana część klocki hamulcowe 13.0460-7195.2 ATE będzie pasować do twojego auta? Skontaktuj się z obsługą sklepu, postaramy się odpowiedzieć na wszystkie twoje pytania.
Sklep z częściami e-autoparts.pl oferuje klocki hamulcowe 13.0460-7195.2 w najlepszej cenie w polskim internecie, mamy najszybszą dostawę i dużo rodzajów form płatności. Klocki hamulcowe 13.0460-7195.2 można także odebrać w naszym magazynie w Warszawie przy ul. Łodygowej 28G.
Przeczytaj 30 opinii o produkcie
2019-12-04
 5/5
Klocki ate mają dobrą jakość w stosunku do ceny
2020-02-27
 5/5
Zawsze kupuję klocki ate tak samo jak te co kupiłem teraz przyzwoita cena
2020-04-08
 5/5
Bardzo dobra jakość produktu.
2020-01-13
 5/5
produkt dobrej marki -ok
2020-02-27
 5/5
Mogłaby być trochę lepsza cena na 24.8190-0307.2 ate
2018-09-04
 5/5
ate to najlepszy zamiennik na rynku nigdy nie miałem z nim problemów
2019-09-09
 5/5
Szukałem po necie i znalazłem w tym sklepie najtaniej
2011-01-28
 5/5
Klocki mają za sobą prawie 30 tys. kilometrów. Sprawują się bez zarzutu. Małe ślady zużycia. Bezawaryjna praca. Następnym razem także zakupię ten towar. POLECAM. Zb. Ch.
2020-04-18
 3/5
Za wcześnie na opinie o klockach, póki co nie piszczą, tyle mogę powiedzieć.
2019-11-30
 5/5
Zastanawiałem się nad wyborem tarcz i klocków w końcu wybrałem klocki ate tarcze też tego samego dostawcy, polecam
2019-09-09
 5/5
Nie ma się czego przyczepić, jak zawsze jakość u tego producenta na najwyższym poziomie
2020-04-02
 5/5
Cena 13.0460-7137.2 ate może nie najniższa ale jakość kosztuje
2019-12-06
 5/5
Wszystko kupuję w e-autoparts.pl tak samo jak te klocki
2019-10-20
 5/5
Zakup towaru 24.8190-0218.2 zrobioney kilka dni temu już zamontowany w aucie
2019-11-19
 5/5
Wszystko już zamontowane w samochodzie przez mojego mechanika, auto śmiga jak należy
2007-01-28
 5/5
Bardzo dobre klocki hamulcowe. Solidna niemiecka produkcja. Autko hamuje jek złoto!
2019-09-14
 5/5
Jeżeli mam już wybór to zawsze zakładam klocki ate nie są może najtańsze ale jakość kompensuje kwestię ceny
2020-02-20
 5/5
jakość bdb
2019-09-16
 5/5
Nie ma się czego przyczepić, jak zawsze jakość u tego producenta na najwyższym poziomie
2019-10-20
 5/5
zamontowałem w swoim samochodzie focusie i cichutko chodzą, jestem zadowolony, polecam
2020-03-07
 5/5
Klocki firmy ATE dobra jakość w jeszcze lepszej cenie
2020-05-06
 5/5
Dobra dokładność wykonania weszly w prowadzenia bez problemów nie za ciasno i nie za luźno, nie piszczą w trakcie jazdy i hamowania
2020-05-06
 5/5
Kupione i zamontowane sprawuje się dobrze
2020-05-02
 5/5
Znajomy mechanik mówił żeby kupować tylko części producent, w sklepie też powiedzieli że to dobry wybór
2020-04-02
 5/5
Ceny dużo lepsze niż w konkurencyjnych sklepach
2020-04-15
 5/5
Duża gama zamienników w dobrych cenach takich jak 13.0460-7135.2 ate który kupiłem przez stronę sklepu
2019-11-19
 5/5
Miękkie klocki, super hamują, w połączeniu z tarczami ate rewelacja !
2019-12-08
 5/5
polecam sklep, dobra cena klocków i szybka dostawa
2020-01-11
 2/5
Zamiast zamówionych ATE dostałem rozwalone pudełko od ATE a w środku klocki Lucasa.
2018-01-05
 3/5
Opis ATE "Typ zacisku hamulca: dla zacisku hamulcowego z tłokami ze stali" jest nieprawidłowy. Klocki te mają blaszki mocujące klocki w tłoku dl znacznie większej średnicy otworu niż oryginalne tłoki bakelitowe oraz ich zamienniki stalowe. Zamienniki stalowe mają identyczną średnicę otworu jak oryginały bakelitowe. Prawdopodobnie klocki te są przeznaczone do jakiś tłoków stalowych, lecz albo o znacznie większej średnicy zewnętrznej niż 57mm lub o cieńszych ściankach powodujących znacznie większą średnicą otworu. Normalnie do oryginalnych tłoków bakelitowych i zamienników stalowych powinny być stosowane klocki ATE 13.0460-7172.2 - klocki te są identyczne, różnica polega na blaszkach mocujących, które bez problemu wskakują do otworu tłoka.
numery OEM:
FORD 1233679
FORD 1324300
FORD 1360254
FORD 1360306
FORD 1566096
FORD 1683374
FORD 1753860
FORD 1809458
FORD 3M51-2M008-AA
FORD 3M51-2M008-AB
FORD 3M51-2M008-AC
FORD 3M5J-2M008-A1A
FORD AV61-2M008-AA
FORD AV61-2M008-AB
FORD ME3M5J-2M008-AA
MAZDA BPYK-26-48Z
MAZDA BPYK-26-48ZA
MAZDA BPYK-26-48ZA9C
MAZDA BPYK-26-48ZB
OPEL 13322091
OPEL 16 05 065
OPEL 16 05 196
OPEL 93190338
SAAB 13322091
SAAB 93190338
VOLVO 30736610
VOLVO 30742031
VOLVO 31341327
VOLVO 31341331
VOLVO 8683615
zamienniki:
T1489
PAGID
FSL1931
FERODO
FDB1675
FERODO
FQT1931
FERODO
Aktualnie oglądany:  Klocki hamulcowe - komplet, 13.0460-7195.2 • ATE • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe

Klocki hamulcowe stanowią jeden z dwóch elementów układu tarczowego. Odpowiadają za zwalnianie i zatrzymywanie pojazdu poprzez dociśnięcie ich powierzchni do powierzchni tarczy hamulcowej. Powstające wówczas tarcie oraz opór materiałów powodują wyhamowanie prędkości obrotowej kół, aż do całkowitego zatrzymania pojazdu. Za dociskanie klocków odpowiada specjalny mechanizm hydrauliczny uruchamiany przez naciśnięcie pedału hamulca.

Budowa i charakterystyka klocków hamulcowych

W typowym hamulcu tarczowym klocki hamulcowe są zamontowane na stałe w nieruchomym zacisku. Nie są jednak całkiem pozbawione możliwości zmiany pozycji, gdyż mogą się przemieszczać w jednej płaszczyźnie – w kierunku tarczy i z powrotem. Po wciśnięciu pedału hamulca następuje uruchomienie pompy hydraulicznej, która tłoczy płyn hamulcowy do tłoczka. Dociska on klocki do tarczy powodując hamowanie pojazdu.

Nietrudno sobie wyobrazić, jakim obciążeniom muszą sprostać klocki hamulcowe, aby zatrzymać rozpędzony samochód. Z tego powodu charakteryzują się one wielowarstwową budową oraz są wykonywane z wytrzymałych materiałów. Podstawę klocka stanowi płytka nośna, na której znajduje się specjalna warstwa tłumiąca drgania. Jest ona również odpowiedzialna za ochronę zacisków przed nagrzaniem podczas hamowania. Warstwę zewnętrzną tworzy materiał cierny. Jego skład jest indywidualnie opracowywany przez producenta, decyduje o jakości oraz cenie klocków.

Oferta klocków hamulcowych w naszym sklepie internetowym

Klocki hamulcowe są częściami samochodowymi, które ulegają intensywnemu zużywaniu się podczas eksploatacji. Dlatego producenci samochodów zalecają ich wymianę – dwukrotnie częściej niż tarcz, czyli co 30-45 tys. km. Częstotliwość wymiany jest uzależniona od stylu jazdy i rodzaju przemierzanych tras. W ofercie mamy różne modele klocków przeznaczone do wielu marek samochodów, a produkowane przez sprawdzone i cenione na rynku firmy. A asortymencie mamy klocki hamulcowe firm Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE oraz kilku innych.