Klocki hamulcowe - komplet, P 86 013 • BREMBO • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » P 86 013 brembo

Klocki hamulcowe - komplet P 86 013 BREMBO

127.00 zł
cena zawiera vat 23%
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Środa: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Czwartek: >10 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (120 ocen)
numery handlowe:

21273, 21274, D783 7651

numer części:

P 86 013

dostawca:

BREMBO

System hamulcowy Teves
Grubość [mm] 20
Numer WVA 21273
Szerokość [mm] 156
Numer WVA 21274
Wysokość [mm] 58
Styk ostrzegawczy o zużyciu przygotowany dla wskaźnika zużycia
nr EAN 8020584059012

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet P 86 013 BREMBO

    Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: VOLVO 850, C70 I, S70, V70 I, XC70 I 2.0-2.5D 06.91-10.05

    Klocki hamulcowe P 86 013 mają zastosowanie do modeli samochodów

    VOLVO

    S80 I, C70 I, V70 II, S60 I, XC90 I, S40 II, V50

    Numery OE klocków hamulcowych P 86 013 producenta BREMBO

    VOLVO

    271587, 2715878, 271859, 2718591, 3064838, 30648381, 30648383, 30793799, 31341243, 9485593

    Producent Numer OE
    VOLVO271587
    VOLVO2715878
    VOLVO271859
    VOLVO2718591
    VOLVO3064838
    VOLVO30648381
    VOLVO30648383
    VOLVO30793799
    VOLVO31341243
    VOLVO9485593
    NumerProducentCena
    21273 00 701 00BRECKbrak
    BP1203QUINTONbrak
    BP738QUINTONbrak
    6111592GIRLINGbrak
    6114062GIRLINGbrak
    224812NKbrak
    0722.00REMSAbrak
    363700201078MAGNETI MARELLIbrak
    16212FEBI BILSTEINbrak
    FDS1285FERODObrak
    BL1277A2FTE automotive GmbHbrak
    22-0182-0METELLI CIFAMbrak
    9877OPTIMALbrak
    571457DJURIDbrak
    571457JJURIDbrak
    587.0Raicam Industrie S.r.l.brak
    FSL1285FERODObrak
    598616VALEObrak
    822-182-0METELLI CIFAMbrak
    180934ICERbrak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet P 86 013 BREMBO w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet P 86 013 BREMBO:

    Maciej, Warszawa
    2025-10-17
     5/5
    Bardzo dobre.
    Artur, Warszawa
    2025-08-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Legnica
    2025-07-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Legnica
    2025-07-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Adam, Goworowo
    2025-05-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    GRZEGORZ, WARSZAWA
    2025-05-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Maciej, Warszawa
    2025-03-30
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    marcin, Warszawa
    2025-03-18
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Tumlin-Wykień
    2024-12-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Konrad, Łódź
    2024-11-09
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Artur, Warszawa
    2024-10-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Artur, Warszawa
    2024-10-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Bartosz, Wręczyca Wielka
    2024-09-29
     5/5
    Super!!
    Dariusz, Lubliniec
    2024-09-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Grzegorz, Ełk
    2024-07-21
     5/5
    Ocena możliwa w trakcie eksploatacji
    Radek, Legionowo
    2024-04-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-03-28
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-03-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Kowalewo pomorskie
    2024-03-11
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Łódź
    2024-02-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Kowalewo pomorskie
    2024-02-20
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał, Suchedniów
    2024-02-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał, Suchedniów
    2024-02-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Toruń
    2023-11-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Toruń
    2023-11-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Tadeusz, Ząbki
    2023-11-13
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Międzyborów
    2023-09-25
     5/5
    Super, polecam.
    Jerzy, Ruda ŚLĄSKA
    2023-09-17
     5/5
    Zgodnie z zamówieniem.
    Jerzy, Ruda ŚLĄSKA
    2023-09-17
     5/5
    Zgodnie z zamówieniem.
    astex, Zielonka
    2023-09-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.