Klocki hamulcowe - komplet, 0 986 494 664 • BOSCH • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » 0 986 494 664 bosch

Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 664 BOSCH

123.00 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 5.00 zł
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Czwartek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Czwartek: >10 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (83 ocen)
numery handlowe:

24848, BP1509, E9-90R-02A1180/3183

numer części:

0 986 494 664

dostawca:

BOSCH

Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca z dodatkami
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca z podkładką wytłumiającą
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniająca ze śrubami
Materiał Low-Metallic
Oznaczenie kontrolne ECE-R90
Numer WVA 24848
Grubość [mm] 18,2
Szerokość [mm] 106,6
Wysokość [mm] 58,6
Liczba śrub 4
nr EAN 4047025383165

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 664 BOSCH

    Klocki hamulcowe kpl. tył , pasuje do: MERCEDES A (W176), B SPORTS TOURER (W246, W242), CLA (C117), CLA SHOOTING BRAKE (X117), GLA (X156), SLC (R172), SLK (R172), INFINITI Q30 1.5D-Electric 02.11-

    Klocki hamulcowe 0 986 494 664 mają zastosowanie do modeli samochodów

    MERCEDES-BENZ

    KLASA M, CLK, KLASA S, KLASA S coupe, KLASA C, KLASA C coupe, KLASA C T-Model

    INFINITI

    FX, Q45 III, M35, M45, EX, G coupe, G

    Numery OE klocków hamulcowych 0 986 494 664 producenta BOSCH

    MERCEDES-BENZ

    0064202320, 0064207920, 0064208020, 0064208320, 0064209620, 0074209420, 0074209520, 0084202320, A0064202320, A0064207920, A0064208020, A0064208320, A0064209620, A0074209420, A0074209520, A0084202320

    INFINITI

    440605DA0C

    Producent Numer OE
    MERCEDES-BENZ006 420 23 20
    MERCEDES-BENZ006 420 79 20
    MERCEDES-BENZ006 420 80 20
    MERCEDES-BENZ006 420 83 20
    MERCEDES-BENZ006 420 96 20
    MERCEDES-BENZ007 420 94 20
    MERCEDES-BENZ007 420 95 20
    MERCEDES-BENZ007 420 96 20
    MERCEDES-BENZ008 420 23 20
    MERCEDES-BENZA 006 420 23 20
    MERCEDES-BENZA 006 420 79 20
    MERCEDES-BENZA 006 420 80 20
    MERCEDES-BENZA 006 420 83 20
    MERCEDES-BENZA 006 420 96 20
    MERCEDES-BENZA 007 420 94 20
    MERCEDES-BENZA 007 420 95 20
    MERCEDES-BENZA 007 420 96 20
    MERCEDES-BENZA 008 420 23 20
    INFINITI440605DA0A
    INFINITI440605DA0C
    NumerProducentCena
    1501223370SBSbrak
    182173ICERbrak
    MDB3206MINTEXbrak
    MDB3725MINTEXbrak
    2550501TEXTARbrak
    8DB 355 032-061HELLAbrak
    302411VALEObrak
    8DB 355 021-941HELLAbrak
    573370JJURIDbrak
    182039-067ICERbrak
    6119204GIRLINGbrak
    601468VALEObrak
    601304VALEObrak
    05P1971LPRbrak
    24848 00 704 10BRECKbrak
    05P1782LPRbrak
    21477.00ROADHOUSEbrak
    05P1782ALPRbrak
    21622.00ROADHOUSEbrak
    182039ICERbrak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 664 BOSCH w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet 0 986 494 664 BOSCH:

    robert, Marki
    2025-10-06
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Stargard Szczeciński
    2025-07-26
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Stargard Szczeciński
    2025-07-26
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Reda
    2025-06-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Reda
    2025-06-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jan, Bojszowy
    2024-11-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jacek, Dzwola
    2024-11-22
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jacek, Dzwola
    2024-11-22
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Rafał, Straszęcin
    2024-07-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Rafał, Straszęcin
    2024-07-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Sławomir, Tczew
    2024-07-01
     5/5
    Bardzo dobra jakość, nie piszczą, wymiary pasują
    Piotr, Żórawina
    2024-04-02
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Żórawina
    2024-04-02
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Waldemar, Wodzisław Sląski
    2023-12-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Waldemar, Wodzisław Sląski
    2023-12-10
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Bartłomiej, Warszawa
    2023-12-06
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Gdansk
    2023-11-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jerzy, Wysowa-Zdrój
    2023-11-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jerzy, Wysowa-Zdrój
    2023-11-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Kętrzyn
    2023-11-17
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Kętrzyn
    2023-11-17
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Daniel, Grodziczno
    2023-06-28
     5/5
    bosh.
    Daniel, Grodziczno
    2023-06-28
     5/5
    bosh.
    Mateusz, Warszawa
    2023-06-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Mateusz, Warszawa
    2023-06-07
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Mariusz, Rzeszów
    2023-03-12
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Łukasz, Piaski
    2023-03-12
     5/5
    Wszystko ok. Cena konkurencyjne. Polecam sprzedawce.
    Marek, Goszyce
    2023-02-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, ŻURAWIEC
    2022-10-04
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Zbigniew, Inowrocław
    2022-09-12
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Bosch jest jednym z największych producentów samochodowych części zamiennych na świecie. We współczesnym samochodzie trudno jest znaleźć podzespoły, których producntem lub współproducentem jest Bosch. Począwszy od systemów elektrycznych i elektronicznych, przez wycieraczki, po układ hamulcowy.

    Części Bosch sprawdzają się w samochodach każdego typu i są chętnie stosowane przez mechaników samochodowych, co świadczy o ich niezawodności.

    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.