Części do samochodów e-autoparts.pl
części samochodowe » układ kierowniczy » końcówki drążków kierowniczych » G1-1263 optimal

Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego G1-1263 OPTIMAL

G1-1263 Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego OPTIMAL
optimal G1-1263

odbiór osobisty: ?
Włochy - brak możliwości odbioru
 
    Ocena:
numer części:

G1-1263

producent:

OPTIMAL

Strona zabudowy z lewej
Strona zabudowy Oś przednia
Długość [mm] 100
Wymiar stożka [mm] 12,5
Gwint wewnętrzny [mm] M16 x 1,5 mm RHT
parzyste numery artykułów G1-1262
nr EAN 4031185195164

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Zapytaj o produkt

Dodatkowe informacje o produkcie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego G1-1263 OPTIMAL

KOŃCÓWKA DR OPTIMAL G1-1263 LEWA FORD FOCUS II,VOLVO V50/S40 04-

Firma OPTIMAL będąca producentem części końcówka drążka G1-1263 jest głównym producentem auto części dla kategorii końcówka drążka i znanym liderem w branży motoryzacyjnej. Wszystkie części produkowane przez OPTIMAL spełniają wysokie normy jakości przewidziane dla tej klasy produktów.
Wytworzona w zakładach OPTIMAL część końcówka drążka G1-1263 wykonywana jest z najlepszych materiałów na nowoczesnych maszynach i urządzeniach. OPTIMAL stosuje wysokie rygory technologiczne aby jego części sprostały wymaganiom uzytkowników aut.
Opinie specjalistów o prezentowanym wyrobie - końcówka drążka OPTIMAL G1-1263 potwierdzają ich wysoką jakość i cechy eksploatacyjne.
Końcówka drążka G1-1263 ma zastosowanie do takich aut jak FORD TRANSIT Furgon (FA_ _) od 2006.04, VOLVO V70 II (285) od 1999.11 oraz wielu innych modeli aut. Wykonawca części oznaczonej numerem G1-1263 deklaruje jej właściwe dopasowanie do samochodów FORD, VOLVO, niemniej jednak jeżeli masz wątpliwości czy część jest dobrze dobrana, prosimy o kontakt z pracownikami sklepu. Zakup G1-1263 firmy OPTIMAL to dobra decyzja jeżeli poszukiwałeś części zamiennej o dobrym stosunku cena/jakość i chcesz używać swój samochód w dłuższej perspektywie czasu. Możesz odebrać zamówione końcówki drążka G1-1263 w naszym punkcie odbiorów osobistych przy ul. Łodygowej 28G w Warszawie.
numery OEM:
FORD      1315083
VOLVO      1315083
VOLVO      1317447
VOLVO      1328881
VOLVO      274500
VOLVO      30723103

Zastosowanie Końcówka drążka kierowniczego poprzecznego G1-1263 OPTIMAL w samochodach:

Drążek kierowniczy i końcówka drążka kierowniczego


Drążek to element łączący zwrotnicę zawieszenia z przekładnią kierowniczą. Umożliwia prawidłowe prowadzenie przednich kół. Drążek zakończony jest elementem w kształcie litery "L". Jest on wyposażony w przegub kulowy. Jedno ramię zamocowane jest do drążka, drugie do zwrotnicy. Przegub jest elastyczny, dzięki niemu zawieszenie może poruszać się w pionie w stosunku do położenia przekładni kierowniczej.

Zużycie drążków pogarsza dość istotnie prowadzenie pojazdu. Objawia się wibracjami na kierownicy, a także stukami, bardzo wyraźnie słyszalnymi zwłaszcza na nierównej nawierzchni. Ciekawostką jest fakt, że luzy drążka kierowniczego to jeden z najczęstszych powodów, z których pojazd nie przechodzi okresowego badania technicznego. Zaleca się, aby drążki wymieniać parami. Technicznie rzecz ujmując, sama wymiana drążka nie pociąga konieczności jednoczesnej wymiany końcówki. W praktyce jednak mechanicy zalecają taki właśnie sposób postępowania.

Po dokonaniu wymiany drążków konieczne jest ustawienie zbieżności kół oraz sprawdzenie geometrii zawieszenia.

Drążki i końcówki drążków są elementami eksploatacyjnymi, które zużywają się w toku eksploatacji pojazdu i podlegają okresowej wymianie. Okres eksploatacyjny dla większości aut jest różny.