Klocki hamulcowe - komplet, P 83 085 • BREMBO • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » P 83 085 brembo

Klocki hamulcowe - komplet P 83 085 BREMBO

75.01 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 4.00 zł
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek: >10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: >10 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (120 ocen)
numery handlowe:

23202, 24022, 24023, D2003 9233

numer części:

P 83 085

dostawca:

BREMBO

Numer WVA 24023
Grubość [mm] 18
Szerokość 1 [mm] 150
Wysokość 1 [mm] 58
Szerokość 2 [mm] 151
Wysokość 2 [mm] 61
Numer WVA 23202
Styk ostrzegawczy o zużyciu z akustycznym czujnikiem zużycia
Numer WVA 24022
System hamulcowy Teves
nr EAN 8020584062234

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet P 83 085 BREMBO

    Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: DAIHATSU CHARADE VIII TOYOTA YARIS 1.0-1.5H 01.05-

    Opis produktu — Klocki hamulcowe - komplet P 83 085 BREMBO

    Komplet klocków hamulcowych przeznaczony do układu hamulcowego Teves. Zestaw zawiera okładziny o wymiarach: grubość 18 mm; dla pierwszego klocka szerokość 150 mm i wysokość 58 mm, a dla drugiego szerokość 151 mm i wysokość 61 mm. Produkt identyfikowany numerami WVA 24023, 23202 oraz 24022, co ułatwia weryfikację zgodności z katalogiem części.

    Wyposażony w akustyczny wskaźnik zużycia (styk ostrzegawczy), informujący o konieczności kontroli i wymiany okładzin. Montaż należy wykonać zgodnie z procedurą serwisową, z kontrolą stanu tarcz, prowadnic oraz elementów zacisku. W przypadku wątpliwości sprawdź dopasowanie po VIN / konfiguratorze.

    Najważniejsze informacje:
    – System hamulcowy: Teves, WVA: 24023 / 23202 / 24022
    – Wymiary: 18 mm; 150×58 mm oraz 151×61 mm
    – Akustyczny czujnik zużycia, EAN: 8020584062234

    Klocki hamulcowe P 83 085 mają zastosowanie do modeli samochodów

    TOYOTA

    YARIS, YARIS VERSO, CELICA coupe, MR2 III, PREVIA II, RAV 4 II, PRIUS

    DAIHATSU

    SIRION, CUORE V, YRV, CUORE VI, COPEN, EXTOL, TERIOS

    Numery OE klocków hamulcowych P 83 085 producenta BREMBO

    TOYOTA

    044650D050, 044650D210, 04465YZZDS

    DAIHATSU

    044650D050000

    Producent Numer OE
    DAIHATSU044650D050000
    TOYOTA044650D050
    TOYOTA044650D210
    TOYOTA04465YZZDS
    NumerProducentCena
    ADT342170BLUE PRINTbrak
    822-316-1METELLI CIFAMbrak
    363916060404MAGNETI MARELLIbrak
    181877ICERbrak
    BL2563A1FTE automotive GmbHbrak
    601026VALEObrak
    600-20-3961SAKURAbrak
    BP1584QUINTONbrak
    572576JJURIDbrak
    PA-238AFJAPANPARTSbrak
    J3602122HERTH+BUSS JAKOPARTSbrak
    50-02-238ASHIKAbrak
    12378OPTIMALbrak
    363702161490MAGNETI MARELLIbrak
    6134579GIRLINGbrak
    22-0316-1METELLI CIFAMbrak
    224581NKbrak
    708.1Raicam Industrie S.r.l.brak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet P 83 085 BREMBO w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet P 83 085 BREMBO:

    Maciej, Warszawa
    2025-10-17
     5/5
    Bardzo dobre.
    Artur, Warszawa
    2025-08-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Legnica
    2025-07-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Legnica
    2025-07-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Adam, Goworowo
    2025-05-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    GRZEGORZ, WARSZAWA
    2025-05-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Maciej, Warszawa
    2025-03-30
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    marcin, Warszawa
    2025-03-18
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Tumlin-Wykień
    2024-12-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Konrad, Łódź
    2024-11-09
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Artur, Warszawa
    2024-10-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Artur, Warszawa
    2024-10-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Bartosz, Wręczyca Wielka
    2024-09-29
     5/5
    Super!!
    Dariusz, Lubliniec
    2024-09-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Grzegorz, Ełk
    2024-07-21
     5/5
    Ocena możliwa w trakcie eksploatacji
    Radek, Legionowo
    2024-04-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-03-28
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jarosław, warszawa
    2024-03-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Kowalewo pomorskie
    2024-03-11
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Łódź
    2024-02-27
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Piotr, Kowalewo pomorskie
    2024-02-20
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał, Suchedniów
    2024-02-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Michał, Suchedniów
    2024-02-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Toruń
    2023-11-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Paweł, Toruń
    2023-11-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Tadeusz, Ząbki
    2023-11-13
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Marek, Międzyborów
    2023-09-25
     5/5
    Super, polecam.
    Jerzy, Ruda ŚLĄSKA
    2023-09-17
     5/5
    Zgodnie z zamówieniem.
    Jerzy, Ruda ŚLĄSKA
    2023-09-17
     5/5
    Zgodnie z zamówieniem.
    astex, Zielonka
    2023-09-14
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.