Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
ranking opineo.pl rok 2014
ranking opineo.pl rok 2015
ranking opineo.pl rok 2016
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
Konsultanci: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
magazyn: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas 
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Sklep » części samochodowe » filtry » filtr oleju » LS206

Filtr oleju LS206 PURFLUX

LS206 Filtr oleju PURFLUX
cena z vat
11.00 zł
Kup
    Ocena:
5/5 (11 ocen)

numer części:

LS206

producent:

PURFLUX

średnica zewnętrzna [mm]76
Gwintowana złączkaM18x1,5
Wysokość [mm]85
nr EAN3286061765189
Status produktu: Normal

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Filtr oleju LS206 PURFLUX

Przeczytaj 11 opinii o produkcie
2019-12-28
 5/5
Wykonanie części purflux jak zawsze na najwyższym poziomie
2020-02-03
 5/5
Szukałem po internecie dobrego dostawcy części purflux i znalazłem
2019-10-31
 5/5
Jeden z lepszych sklepów online z częściami w Polsce, kupuję tam od kilku lat teraz zamówiłem LS350
2020-03-18
 5/5
Generalnie wszystko w porządku, mogłaby być troszkę szybka dostawa
2020-04-02
 5/5
Część dotarła do mnie już następnego dnia, dosyć szybko jak na polskie warunki
2020-05-25
 5/5
Kompletacja zamówienia sprawna, szybka wysyłka
2019-10-31
 5/5
Szukałem w internecie długo purflux LS743 i w lepszej cenie nie znalazłem niż e-autoparts.pl
2020-04-16
 5/5
L398A purflux sprawuje się dobrze. Zobaczymy jak pojeździmy na tym dłużej
2020-01-07
 5/5
Małe opóźnienie w wysyłce L290 purflux ale za to lepsza cena niż w innych sklepach
2019-11-06
 5/5
Wszystko OK
2020-02-03
 5/5
Część dobierana po numerze nadwozia, pasuje idealnie
Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:
numery OEM:
FORD 5005571
FORD A790X6714AA
FORD A790X6714JA
IVECO J1310900
PEUGEOT 1109A9
PEUGEOT 1109K4
PEUGEOT MLS000530
RENAULT 7701415058
ROVER TKC7183
SAAB 4502696
SAAB 93178952
SAAB 93183723
SAAB 93185475
VOLVO 3827069
VOLVO 38270690
AC AC6310E
AC X4034E
AC X93
Aktualnie oglądany:  Filtr oleju, LS206 • PURFLUX • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

filtr oleju

Zadaniem filtra oleju jest oczyszczanie oleju silnikowego z wszelkich zanieczyszczeń które powstają podczas pracy silnika czyli nagaru, drobnych opiłek, wtrąceń zewnętrznych o wielkości do 1/50 milimetra. Olej silnikowy podlega cyrkulacji w silniku wymuszonej przez pompę oleju. W trakcie tej cyrkulacji przepływa przez filtr oleju gdzie jest oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. 

Filtr oleju przybiera zazwyczaj postać metalowej puszki jest wypełniony czynnikiem filtrującym  w postaci bibuły ułożonej w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni filtrującej. Wewnątrz filtra znajduje się zawór bocznikujący znany także pod nazwą zaworem nadciśnienia. Zawór bocznikujący otwiera się kiedy olej jest zbyt gęsty albo zbyt brudny aby przejść przez sito filtrujące. Bez niego byłoby ryzyko zatarcia silnika. 

Dla filtrów ułożonych poziomo stosowany jest także zawór przeciwzwrotny który ma za zadanie uniemożliwić spływanie oleju silnikowego z całego silnika do miski olejowej przy wyłączonym silniku. Dzięki temu tuż po włączeniu silnika część oleju może już smarować cały układ. Stosuje się także tak zwane wkłady filtra oleju. Wkład ma postać zwiniętej bibuły w formie harmonijkii  jest umieszczany jest w puszce filtra oleju.