Klocki hamulcowe - komplet, COTEC, GDB140 • TRW • sklep e-autoparts.pl
22 100 15 90 Odbiór: Warszawa, ul. Rzeczna 6 Natychmiastowa wysyłka
Zaloguj się
Koszyk
jest pusty
części samochodowe » układ hamulcowy » hamulce tarczowe » klocki hamulcowe » GDB140 trw

Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB140 TRW

62.00 zł
cena zawiera vat 23%
taniej niż na allegro o 21.99 zł
szt.

dostawa: od 16 zł
przewidywany termin wysyłki: ?
Poniedziałek:10 szt.

odbiór osobisty: ?
Rzeczna - Poniedziałek: 10 szt.
 
Średnia ocen:
5/5 (146 ocen)
numery handlowe:

20166

numer części:

GDB140

dostawca:

TRW

Ograniczenia producenta BENDIX
Styk ostrzegawczy o zużyciu nieprzygotowany dla wskaźnika zużycia
Wysokość [mm] 60,5
Długość [mm] 84
Grubość [mm] 16
nr EAN 3322936401407

  • Informacje
  • N-ry oe
  • Zamienniki
  • Zastosowanie w autach
  • Opinie
  • Informacje serwisowe
  • Zapytaj o produkt
  • Dodatkowe informacje o produkcie Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB140 TRW

    Klocki hamulcowe kpl. przód , pasuje do: LADA 1200-1500, 1200-1600, NOVA, TOSCANA 1.2-1.7 01.70-05.12

    Klocki hamulcowe GDB140 mają zastosowanie do modeli samochodów

    LADA

    KALINA, PRIORA, GRANTA, LARGUS, LARGUS Skrzynia, KALINA II, VESTA

    Numery OE klocków hamulcowych GDB140 producenta TRW

    LADA

    21013501090, 21013501089, 2101350109001, 210135011090, 21013501210A, 21213501090

    Producent Numer OE
    LADA2101-3501090
    LADA21013501089
    LADA2101350109001
    LADA210135011090
    LADA21013501210A
    LADA2121-3501090
    NumerProducentCena
    P 41 001BREMBObrak
    8DB 355 007-191HELLAbrak
    FDB96FERODObrak
    301405VALEObrak
    0080.00REMSAbrak
    2016603TEXTARbrak
    100.0Raicam Industrie S.r.l.brak
    22-0007-0METELLI CIFAMbrak
    05P127LPRbrak
    180155ICERbrak
    LP92DELPHIbrak
    26194LEMFÖRDERbrak
    BP255QUINTONbrak
    571202JJURIDbrak
    9151OPTIMALbrak
    6101403GIRLINGbrak
    222307NKbrak
    0 986 461 661BOSCHbrak
    1501222307SBSbrak

    Zastosowanie Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB140 TRW w samochodach:

    Opinie Klientów o Klocki hamulcowe - komplet, COTEC GDB140 TRW:

    Kamil, Siennica
    2025-09-09
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    robert, ozorków
    2025-08-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    ZBIGNIEW, OLSZTYN
    2025-05-29
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    JAROSŁAW, Świebodzin
    2025-04-30
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    mihal,
    2025-01-30
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    KRZYSZTOF, OSTRÓDA
    2024-11-27
     5/5
    pasują i są markowe
    Sławomir, WARSZAWA
    2024-08-23
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Ireneusz, Radzyń Podlaski
    2024-08-18
     5/5
    Bdb klocki... Wybrałem te, ponieważ przetestowałem już w dwóch innych samochodach i zachowują się bardzo dobrze...
    Adam,
    2024-08-12
     5/5
    Przez te klocki prawie wpadłem w przepaść jadąc przez włoskie Alpy! Tak się nagrzały przy zjeździe mimo tego że hamowałem głównie silnikiem, że auto przestało hamować mimo naciskania hamulca, a jeden klocek zaczął się dymić! Zrobiłem przerwę i dopiero pojechałem dalej. Na szczęście góry się skończyły i jakoś dojechałem do celu. Nigdy więcej TRW.
    Grzegorz, Warszawa
    2024-07-10
     5/5
    Hamulce znowu jak brzytwa
    Krzysztof, Łódź
    2024-07-01
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Łubowo
    2024-04-21
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Andrzej, Ząbki
    2024-03-07
     5/5
    Klocki nie piszczą i dobrze hamują. Komplet polecam.
    Zygmunt, Nowy Sącz
    2023-11-08
     5/5
    OK!!
    Krzysztof, Księżyno
    2023-11-06
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jacek, Brzeźnica
    2023-10-25
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    andrzej, warszawa
    2023-10-23
     5/5
    Polecam
    andrzej, warszawa
    2023-10-23
     5/5
    Polecam
    Aleksander, Słupsk
    2023-10-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Aleksander, Słupsk
    2023-10-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Aleksander, Słupsk
    2023-10-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Aleksander, Słupsk
    2023-10-15
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Kasinka Mała
    2023-10-12
     5/5
    ok
    Piotr, Zabrze
    2023-09-08
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    RAFAŁ, MICHAŁÓW REGINÓW
    2023-09-05
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Robert, Kasinka Mała
    2023-08-28
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Ryszard, Ligota piękna
    2023-08-15
     5/5
    Zakup przeprowadzony znakomicie
    SERHII, GDYNIA
    2023-08-07
     5/5
    Wszystko pasuje do Volkswagen Passat b8 2.0tdi
    Wiesław, Warszawa
    2023-07-26
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Jan, Wieszowa
    2023-06-19
     5/5
    Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
    Opinie zamieszczane są wyłącznie przez klientów, którzy dokonali zakupu produktu w sklepie e-autoparts.pl oraz w innych sklepach zależnych.
    zobacz instrukcję montażu GDB140zobacz instrukcję montażu GDB140

     


    Klocki hamulcowe

     

    Klocki hamulcowe to kluczowy element układu hamulcowego tarczowego, odpowiadający za skuteczne zmniejszanie prędkości pojazdu oraz jego zatrzymanie. Ich działanie opiera się na wytwarzaniu tarcia poprzez dociśnięcie do obracającej się tarczy hamulcowej, co powoduje spowolnienie ruchu obrotowego kół. Siła docisku generowana jest przez układ hydrauliczny, aktywowany poprzez naciśnięcie pedału hamulca.
     

    Budowa i właściwości techniczne
     

    Typowe klocki hamulcowe są zamocowane w zacisku, który utrzymuje je w odpowiednim położeniu względem tarczy. Podczas hamowania tłoczek hydrauliczny przemieszcza je w kierunku tarczy, powodując kontakt materiału ciernego z jej powierzchnią. Wysokie temperatury oraz znaczne siły działające podczas tego procesu sprawiają, że klocki muszą być wykonane z odpornych na ścieranie i odkształcenia materiałów kompozytowych.

    Konstrukcja klocków opiera się zazwyczaj na trzech warstwach: stalowej płytce nośnej, warstwie tłumiącej drgania i ograniczającej przenoszenie ciepła na zacisk, a także na warstwie ciernej – kluczowym elemencie decydującym o skuteczności hamowania. Skład mieszanki ciernej jest różny w zależności od producenta i ma wpływ na parametry pracy klocków, ich żywotność oraz poziom generowanego hałasu.
     

    Dobór i eksploatacja
     

    Klocki hamulcowe należą do elementów eksploatacyjnych, które ulegają naturalnemu zużyciu. W zależności od warunków jazdy, masy pojazdu i stylu prowadzenia, ich żywotność waha się zwykle w przedziale 30–45 tysięcy kilometrów, choć w warunkach intensywnej eksploatacji może być krótsza. Regularna kontrola stanu klocków i ich terminowa wymiana są niezbędne dla zachowania pełnej skuteczności hamowania oraz bezpieczeństwa użytkowania pojazdu.
     

    Asortyment
     

    W naszej ofercie dostępny jest szeroki wybór klocków hamulcowych przeznaczonych do samochodów osobowych różnych marek i modeli. Proponujemy wyroby renomowanych producentów, takich jak: Japanparts, Kamoka, Brembo, TRW, A.B.S., Textar, Meyle, Hella, LPR, ATE i inni. Klocki te spełniają rygorystyczne normy techniczne i mogą być stosowane zarówno w pojazdach codziennego użytku, jak i w samochodach o zwiększonych wymaganiach eksploatacyjnych.


    Zapisz się do newslettera

    Zgarnij nowości i okazje – żadnego spamu.