Części do samochodów e-autoparts.pl
opinie o sklepie motoryzacyjnym e-autoparts.pl
ranking opineo.pl rok 2014
ranking opineo.pl rok 2015
ranking opineo.pl rok 2016
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
Konsultanci: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
magazyn: poniedziałek - czwartek: 9:00 - 17:00, piątek: 9:00 - 15:00
Części do samochodów e-autoparts.pl
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas 
Części do samochodów e-autoparts.pl
tel: 22/100 15 90
Napisz do nas ikona email
ikona koszyka

... jest pusty
aktualny koszt dostawy: 16.00 zł
do bezpłatnej dostawy
brakuje: 250.00 zł
Sklep » części samochodowe » filtry » filtr oleju » OP 643/3

Filtr oleju OP 643/3 FILTRON WIX

OP 643/3 Filtr oleju FILTRON WIX
cena z vat
14.00 zł
Kup
    Ocena:
5/5 (31 ocen)

numer części:

OP 643/3

producent:

FILTRON WIX

Wysokość [mm]54,5
Średnica wewnętrzna 1 [mm]69,5
Średnica wewnętrzna 2 [mm]61,5
Wymiar gwintuM 20X1,5
średnica zewnętrzna [mm]76,5
Rodzaj filtraFiltr przykręcany
Artykuł uzupełniający / informacja uzupełniającaz zaworem zwrotnym
nr EAN5904608026439
Status produktu: Normal

Sprawdź zastosowanie wybranej części

Filtr oleju OP 643/3 FILTRON WIX

Przeczytaj 30 opinii o produkcie
2019-12-08
 5/5
przyzwoita cena produktu
2020-02-16
 5/5
Polecam zakupy u tego dostawcy nigdy się nie zawiodłem
2020-02-10
 5/5
Konsultant dobrał mi filtry po numerze nadwozia wszystkie pasują jak ulał
2020-02-02
 5/5
Bardzo dobrze wykonany filtr. Polecam wszystkim
2020-02-16
 5/5
Wahałem się przed zakupem OP 643/3 producenta to ale wszystko jest w porządku
2020-03-18
 5/5
Polecam zakupy u tego dostawcy nigdy się nie zawiodłem
2019-11-19
 5/5
Mój kolega polecił mi zakup filtra producent, dobry wybór
2020-02-25
 5/5
Na forach polecali producenta filtron
2019-12-08
 5/5
Filtry producenta filtron jak zwykle wykonane wzorowo
2020-02-16
 5/5
Filtry do swojego samochodu od lat już kupuję w e-autoparts.pl, polecam filtry filtron bo ich jakość jest przyzwoita a cena niewygórowana
2020-05-22
 5/5
Używam od lat to chyba najlepsza rekomendacja.
2020-02-17
 5/5
Mechanik mówił żeby kupić OE 650/1 filtron i tak zrobiłem
2020-05-17
 5/5
Przy zakupach wybieram zawsze producenta filtron teraz kupiłem OE 648/4 i sprawuje się całkiem okej
2020-04-13
 5/5
Polecam dostawcę filtron oraz tą część którą kupiłem OE 650/1
2020-05-31
 5/5
Oceniający ocenił produkt bez zamieszczania komentarza.
2020-03-20
 5/5
Kupuję w tym sklepie od wielu lat zawsze wszystko najlepszym w porządku
2020-03-23
 5/5
Kupuję w tym sklepie od wielu lat zawsze wszystko najlepszym w porządku
2020-01-27
 5/5
Zakup towaru OP 537/1 zrobionej kilka dni temu już zamontowany w aucie
2020-05-26
 5/5
Niezłe ceny, przejrzysty interfejs
2020-01-09
 5/5
Konsultant dobrał mi filtry po numerze nadwozia wszystkie pasują jak ulał
2020-01-19
 5/5
Kupione i zamontowane sprawuje się dobrze
2019-12-01
 5/5
Materiały użyte do produkcji tego filtra widać że są wysokiej jakości
2020-03-09
 5/5
Filtry filtron oferowane w tym sklepie mają dobre ceny i co ważniejsze szybko je można odebrać
2020-02-16
 5/5
OE 667/1 filtron już założone w samochodzie, auto sprawuje się dobrze
2020-05-18
 5/5
Jeden z lepszych sklepów online z częściami w Polsce, kupuję tam od kilku lat teraz zamówiłem OE 649/9
2020-04-15
 5/5
Filtron stosuje już od wielu lat i szczerze polecam.
2020-04-13
 5/5
Kupiłem w tym sklepie OE 640/1 bo cena była konkurencyjna i łatwo poszło z zamówieniem
2019-10-20
 5/5
Kupiłem tą część OP 545/2 bo czytałem na forach że jakość jest bardzo dobra
2020-05-17
 5/5
Ceny lepsze niż u konkurencji
2019-11-04
 5/5
Zakup filtra filtron OE 648/5 wykonany z polecenia mechanika
numery OEM:
ALFA ROMEO 73500506
CITROËN MLS000462A
CITROËN MLS000602
FORD 5006227
FORD 5013388
FORD 5013389
FORD 5016714
FORD 5016715
FORD 5016785
FORD 5016956
FORD 5017317
FORD 5017319
MAZDA AM1514302
MITSUBISHI M851139
MITSUBISHI M852065
MITSUBISHI M883804
NISSAN 1520800Q0F
NISSAN 1520800Q0H
NISSAN 1520800QAB
NISSAN 1520800QAC
NISSAN 15208BN700
NISSAN 8200033468
OPEL 4402718
OPEL 4403019
OPEL 4449274
PEUGEOT 1109A4
PEUGEOT 1109A5
RENAULT 7700033408
RENAULT 7700073302
RENAULT 7700107905
RENAULT 7700110796
RENAULT 7700272523
RENAULT 7700272902
RENAULT 7700272903
RENAULT 7700272982
RENAULT 7700274177
RENAULT 7700676302
RENAULT 7700695801
RENAULT 7700695804
RENAULT 7700727401
RENAULT 7700727478
RENAULT 7700727479
RENAULT 7700727480
RENAULT 7700728310
RENAULT 7700730077
RENAULT 7700734945
RENAULT 7700734957
RENAULT 7700735917
RENAULT 7700737991
RENAULT 7700744879
RENAULT 7700745708
RENAULT 7700748326
RENAULT 7700854776
RENAULT 7700854852
RENAULT 7700855853
RENAULT 7700856114
RENAULT 7700866099
RENAULT 7700869390
RENAULT 7700871919
RENAULT 7700873583
RENAULT 7700873603
RENAULT 7701043377
RENAULT 7701349452
RENAULT 7701349725
RENAULT 7701349752
RENAULT 7701727480
RENAULT 7702144083
RENAULT 7708715147
RENAULT 8200033408
RENAULT 8200768913
RENAULT 8200867976
RENAULT 8933004195
RENAULT 8983501900
RENAULT 8983601900
SUZUKI 1651084CT0
SUZUKI 1651084CT0000
SUZUKI 990009900C309
VAUXHALL 6439354
VAUXHALL 9111019
VAUXHALL 93156540
DACIA 6001543357
PIAGGIO 112397L
PIAGGIO 113219L
PIAGGIO 850284
AC 01FBO042
AC X106
AC X108
AC X557
AC X569
AC X571
AC X601
AC X618
AC X623
AC X95
zamienniki:
FX0144
Delphi (Lockheed)
FX0035
Delphi (Lockheed)
0 451 103 332
BOSCH
FX0150
Delphi (Lockheed)
10-0106
KAGER
W 75/2
MANN-FILTER MANN+HUMMEL GMBH
W 75/4
MANN-FILTER MANN+HUMMEL GMBH
W 813/6
MANN-FILTER MANN+HUMMEL GMBH
W 914/17
MANN-FILTER MANN+HUMMEL GMBH
W 914/20
MANN-FILTER MANN+HUMMEL GMBH
W 914/3
MANN-FILTER MANN+HUMMEL GMBH
0 451 103 099
BOSCH
0 451 103 165
BOSCH
0 451 103 175
BOSCH
LS288
PURFLUX
LS602
PURFLUX
J FO-595S
JAPANPARTS
PH11774
FRAM
FT5149
COOPERSFIAAM FILTERS
FT5341
COOPERSFIAAM FILTERS
FT5342
COOPERSFIAAM FILTERS
Aktualnie oglądany:  Filtr oleju, OP 643/3 • FILTRON WIX • sklep e-autoparts.pl. Część znajduje się w kategorii

filtr oleju

Zadaniem filtra oleju jest oczyszczanie oleju silnikowego z wszelkich zanieczyszczeń które powstają podczas pracy silnika czyli nagaru, drobnych opiłek, wtrąceń zewnętrznych o wielkości do 1/50 milimetra. Olej silnikowy podlega cyrkulacji w silniku wymuszonej przez pompę oleju. W trakcie tej cyrkulacji przepływa przez filtr oleju gdzie jest oczyszczony z wszelkich zanieczyszczeń. 

Filtr oleju przybiera zazwyczaj postać metalowej puszki jest wypełniony czynnikiem filtrującym  w postaci bibuły ułożonej w harmonijkę celem zwiększenia powierzchni filtrującej. Wewnątrz filtra znajduje się zawór bocznikujący znany także pod nazwą zaworem nadciśnienia. Zawór bocznikujący otwiera się kiedy olej jest zbyt gęsty albo zbyt brudny aby przejść przez sito filtrujące. Bez niego byłoby ryzyko zatarcia silnika. 

Dla filtrów ułożonych poziomo stosowany jest także zawór przeciwzwrotny który ma za zadanie uniemożliwić spływanie oleju silnikowego z całego silnika do miski olejowej przy wyłączonym silniku. Dzięki temu tuż po włączeniu silnika część oleju może już smarować cały układ. Stosuje się także tak zwane wkłady filtra oleju. Wkład ma postać zwiniętej bibuły w formie harmonijkii  jest umieszczany jest w puszce filtra oleju.